Лікар-дерматолог Наталія Жовтан розповіла про причини погіршення зовнішнього вигляду нігтів. На зовнішній стан нігтів можуть впливати вік та деякі захворювання.

За словами лікаря, з віком «молоді» нігтьові пластини, що відрізняються рожевим тоном та гладкою поверхнею, зовні погіршуються. З’являються ознаки старіння: пластини втрачають прозорість, набувають матовості, на них утворюються мікротріщини та шорсткості.

Також на красу та якість нігтів може впливати залізодефіцитна анемія, яка проявляється тьмяністю та розшаруванням. Крім того, так можуть виявлятися аутоімунні захворювання: гніздна алопеція, атопічний дерматит та інші.

До того ж на стан нігтів можуть впливати і побутові звички: наприклад, використання побутових миючих засобів без рукавичок, неправильний манікюр, ходіння без рукавичок у холодну погоду, носіння важких речей, недотримання техніки безпеки при виконанні тієї чи іншої роботи.

Нерівні нігті можуть спостерігатись при аутоімунних захворюваннях: наприклад, при гніздній алопеції, атопічному дерматиті. У таких випадках на поверхні нігтів можуть бути наперстки вдавлення – це не дірочки, а саме поглиблення.