Експерт спростував популярні «страшилки» про вміст «хімії» у кавунах і розповів, які з них дійсно можуть нашкодити.

У Мережі можна прочитати про те, що кавуни з допомогою шприців вводять різні речовини, що прискорюють їх дозрівання і підвищують солодкість. Старший науковий співробітник ВНДІ зрошуваного овочівництва і баштанництва Артем Соколов заявив, що таке неможливо. За словами фахівця, шприц залишає в кавуновій шкірці прокол, тому ягода починає гнити – ніякий фермер або продавець в цьому не зацікавлені.

Говорячи про нітрати, Соколов зазначив: їх використання великої небезпеки не представляє.

«Нітрати застосовуються в період дозрівання кавунів для підвищення врожайності, і рослина споживає тільки потрібну їй кількість добрив для зростання. До кінця дозрівання кавуна зміст стає гранично мінімальним», – пояснив експерт.

У той же час він зауважив, що недозрілий кавун дійсно може містити підвищену кількість. Тому купувати кавуни потрібно виключно в сезон і вміти їх вибирати. Стигла ягода видає при поплескуванні чистий дзвінкий звук, має сухий хвостик і невелику жовту пляму на боці, шкірка стиглого кавуна погано піддається протиканню нігтем, цілісна і блискуча.

«У недозрілому кавуні максимальна концентрація нітратів – у корку. Раджу не догризати кавун до білої м’якоті – саме в цій частині, найближче розташованої до кірки, можуть залишатися хімікати», – поділився фахівець.

Джерело: МедікФорум