Багато українців відчувають потребу у соціальній підтримці держави. І насамперед це пов’язано із забезпеченням базових потреб здоров’я громадян. Сьогодні, в Україні діє програма медичних гарантій, що пропонує перелік послуг, які доступні безкоштовно.

У 2023 році влада країни фінансує понад 30 пакетів різних послуг охорони здоров’я. Сюди належить все, від екстреної першої допомоги, до супроводу людей із невиліковними хворобами. До речі, серед безкоштовних процедур фігурують: хірургічні операції в умовах стаціонару, прийняття пологів, допомога при інсульті тощо (вони виявляються у лікарнях, які мають договір із НСЗУ). І, щоб не нудьгувати під час стаціонарного лікування, можна elslots завантажити на андроїд, тим самим відволіктися і провести час з користю.

Крім діагностичних процедур та операцій, люди можуть отримати деякі препарати без оплати або з частковим погашенням їх вартості. Також у межах програми представлено чимало лабораторних досліджень. І, що цікаво, з’явилися послуги дистанційних консультацій у сімейного лікаря. Але цим все не обмежується.

Докладніше про фінансування безкоштовних послуг у лікарнях та аптеках

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виділила чимало коштів для лікарень та програми “доступні ліки” у 2023 році. Ці тарифи забезпечують громадянам доступ до якісної медицини та необхідних препаратів. Щодо лікарень держава виділяє:

  • 10 820 грн на реабілітацію одного пацієнта в домашніх умовах;
  • 19 769 грн – стаціонарна реабілітація за одним напрямом (1 особа);
  • 33 607 грн – кілька типів реабілітації одного пацієнта в лікарні;
  • 10 820 грн – реабілітація немовляти з вродженою недугою або після передчасних пологів;
  • 15 137 грн – допомога під час пологів;
  • 36 000 грн – хімієтерапія під час раку для дорослих, 131 000 – для дітей.

Також, у 2023 році на доступ до препаратів держава виділила 4.7 млн ​​грн. Сюди входить як повне погашення вартості ліків, так і часткове. Сама програма “доступних ліків” продовжила поповнюватися новими засобами і сьогодні включає 486 препаратів.

Нюанси отримання ліків за державною програмою

В аптеці

Сьогодні, щоб скористатися програмою безкоштовних препаратів, доведеться мати декларацію у сімейного лікаря. Навіть якщо у пацієнта статус Тимчасово переміщеної особи (ВПО), рецепт можна отримати у будь-якого практикуючого лікаря. Іншими словами, укладати новий договір не потрібно.

Після отримання рецепта, треба звернутися до аптеки, яка відпускає ліки в рамках програми. На ній буде наклейка “Тут є Доступні ліки”. Аналогічне зображення є і щодо Інсуліну.

Можна заощадити час, набравши 16-77 (гаряча лінія НСЗУ). Менеджер підкаже, які аптеки з доступними препаратами є неподалік пацієнта. У лікарнях лікарі можуть дати візитну картку фармації, яка знаходиться поруч.