Вже більше року для українців, на жаль, як ніколи актуальні проблеми з емоційною стабільністю та стресом, який виникає на тлі нескінченних тривожних новин та постійної загрози, спричиненої війною. З хворобами, що мають фізичний прояв, рецепт боротьби, як правило, простий – буквально від усього є відповідний препарат. Але як же уникнути деструктивного впливу на емоційний стан, та ще й без залучення різноманітних ліків?

Час для себе

Одним із найефективніших методів боротьби зі стресом завжди вважалося хобі. Це метод перемикання уваги, зосередження на чомусь, що приносить задоволення, допомагає заспокоїтися та привести думки до ладу. Варіанти суворо індивідуальні – від читання книг до захоплення азартними іграми. Є твердження, що вони здатні активізувати роботу мозку і стабілізувати нервову систему. У тому числі й тому аудиторія такого дозвілля зростає, а пропозиції отримати від умовного vip casino 77 фріспінів знаходять своїх адресатів.

Психологи стверджують, що для умовного “перезавантаження” організму людині необхідно приділяти собі 2-3 години щодня, це допоможе залишатися в тонусі, зберігши при цьому продуктивність. Якщо банальне відволікання від проблеми не приносить вам легкості, а просто відтягує її розв’язання, то практикуючі фахівці рекомендують метод самоаналізу – необхідно відповісти собі на питання, у чому полягає причина вашого стресу? Її докладне вивчення часто допомагає усвідомити, що масштаби проблеми значно перебільшені.

Якщо не говорити про різні медитації та духовні практики, що дозволяють зберегти внутрішній баланс, то добрими “ліками” може виявитися банальна зміна звичного ритму життя на деякий час. Це так чи інакше поміщає вас у нові обставини, допомагаючи вирватися з колообігу завдань та викликів.

Стрес

Інформаційна гігієна

Якщо ви відчуваєте нестабільний емоційний стан, а тим більше якщо ви схильні до впливу зовнішніх факторів, то дієвою порадою є детальніше придивитися до інформаційних потоків, які ви приймаєте часом навіть несвідомо. Проблема стала особливо актуальною для українців після початку повномасштабної війни – у смартфоні кожного оселилися десятки телеграм-каналів, які безперервно транслюють тривожні новини.

Не секрет, що багато хто з них у кращому випадку повторює один одного, а в гіршому – не спроможні навіть перевірити новину на справжність для гучного заголовка. Оскільки причина стресу і нервових розладів сьогодні часто в цьому, варто звернути увагу на кілька простих, але корисних правил:

  • Перевіряйте джерела інформації, які викликають сумнів;
  • Зверніть увагу на змісті, а не на заголовку;
  • Зберігайте критичне мислення навіть там, де переважають емоції.

Втім, найкращим способом завжди залишається періодичне “прочісування” своїх ресурсів новин на предмет відписки від них. Це дозволяє вирватися з їхнього безперервного потоку, озирнутися навколо і зрозуміти, що життя триває, а пропускати через себе стрічку новин обходиться занадто дорого.