Постійний сухий кашель або покашлювання може виникати з низки причин, включаючи небезпечні неврологічні захворювання та пухлини.

Кашель є раптовим спазматичним видихом повітря, який супроводжується характерним звуком. Це корисний для організму рефлекс, що захищає дихальні шляхи від пошкоджень, а також сприяє видаленню виділень, що застоялися. Сухий кашель характеризується постійним дискомфортом у ділянці шиї і супроводжується виділенням мокротиння.

Про те, які проблеми зі здоров’ям можуть ховатися за постійним сухим кашлем.

Постназальний затік. Це одна з найчастіших причин такого кашлю. У його випадку секрет спускається по задній стінці глотки і дратує рецептори кашлю.

Екологічні подразники. Сторонні тіла, пил, дим, алергени, проникаючи в організм, також провокують кашель без мокротиння.

Захворювання гортані. Постійний сухий кашель або покашлювання може бути наслідком появи вузликів або поліпів на голосових зв’язках, виразкових утворень, а також доброякісних та злоякісних пухлин гортані, гортаноглотки та трахеобронхіального дерева.

Захворювання нервової системи. Виникнення сухого кашлю буває пов’язане з тривожністю та іншими розладами психіки, нервово-м’язовими порушеннями, дегенеративними патологіями: наприклад хворобою Паркінсона, розсіяним склерозом.

Захворювання стравоходу. Гастроезофагеальний рефлюкс, дивертикули, обструктивні ураження стравоходу також викликають кашель безпосередньо або після подразнення гортані.

“Нереспіраторними причинами сухого кашлю можуть бути остеофіти шийного відділу хребта, збільшені лімфатичні вузли, серцева недостатність, саркоїдоз, вузли щитовидної залози”, – додала терапевт.