Біохіміки з США визначили, який колір є найбільш небезпечним для органів зору, згідно з їх даними, це синій. Дослідники заявили, що синій колір викликає відмирання клітин сітківки ока.

Автори нової роботи, фахівці Університету Толедо, констатували: вихідний від гаджетів або іншого джерела впливає на важливі молекули в сітківці ока, які під його впливом перетворюються в «вбивць» живих клітин. Даний процес провокує розвиток невиліковної макулярної дегенерації – хронічного прогресуючого дистрофічного захворювання центральної області сітківки ока, що призводить до сліпоти.

Дослідники підкреслюють, що руйнування сітківки очей відбувається саме при впливі синього кольору на фоторецептори світлочутливих молекул, що робить ці молекули токсичними і тому убивчими практично для будь-якого типу клітин. При опроміненні жовтим, зеленим або червоним світлом подібного явища не спостерігається.

«Рогівка ока не здатна відображати синій колір. Якщо врахувати, що очі постійно піддаються впливу синього світла, опромінення ним стає причиною смерті фоторецепторних клітин сітківки, які відповідають за сприйняття мозком світла. Це призводить до поступового погіршення зору аж до повної сліпоти», – повідомили дослідники Університету Толедо.

Згідно з їх даними, вплив синього випромінювання активує процеси, які сприяють різкому збільшенню концентрації кальцію в цитоплазмі, що і веде до клітинної смерті клітини. Цей принцип, як змогли переконатися вчені, працює тільки в світлочутливих, але і в інших клітинах. Під час дослідів з фоторецепторними клітинами сітківки, які додавалися спеціалістами до нейронних, ракових і серцевих клітин, опромінення синім світлом спровокувало «вбивство» молекулами сітківки всіх трьох типів клітин, з якими їх поєднували.

Відзначимо, що в побуті сині світлові хвилі відбиваються від моніторів ПК, смартфонів або від світлодіодних ламп.