Ультрафіолетові промені можуть пошкоджувати поверхневі тканини ока, рогівку та кришталик. Тому помилки, допущені при виборі сонцезахисних окулярів, часто спричиняють серйозні наслідки для здоров’я. Експерти Американської академії офтальмології (AAO) розповіли про найпоширеніші помилки.

Чим темніші лінзи, тим краще захист від сонячних променів

Це міф. Ступінь затемнення лінз не пов’язана зі ступенем захисту від ультрафіолету. Шукайте окуляри з маркуванням UV 400. Вони блокують ультрафіолетові хвилі довжиною до 400 нм, що відповідає практично повному захисту очей від сонця. Також майте на увазі, що дзеркальні або зменшують відблиски поляризовані лінзи можуть не мати захисту від ультрафіолетового випромінювання.

Скляні сонцезахисні окуляри краще

Оптометристи із цим не згодні. Сьогодні більшість лінз для сонцезахисних окулярів, що відпускаються без рецепта, виготовляються із пластику. Фахівці вважають цей матеріал якісним. Краще вибирати окуляри з лінзами із полікарбонатного пластику з покриттям, стійким до подряпин.

Розмір лінз сонцезахисних окулярів не має значення

Має. Окуляри з максимально великими лінзами краще захищатимуть очі від ультрафіолету. Також добре, якщо є масивні дужки, що розширюються в місцях кріплення до лінз – це додатково захистить від бічних сонячних променів.

Чим дорожчі окуляри, тим краще вони захищають від сонця

Вибирати аксесуар, орієнтуючись виключно на ціну – помилка. Головне, щоби сонцезахисні окуляри були якісними. Фахівці радять купувати їх у оптиці.

Сонцезахисні окуляри захистять очі від будь-яких джерел світла

Теж міф. Звичайні сонцезахисні окуляри не забезпечують захисту очей від джерел світла, включаючи лампи соляріїв або дугове зварювання. Також навіть у найякісніших темних окулярах не можна дивитися прямо на сонце.