Австралійські дослідники радять підкрутити ручку термостата або відкрити вікна ширше тим, хто мріє позбутися зайвої ваги. Чим холодніше в будинку, тим активніше наш організм спалює зайві калорії для того, щоб зігрітися.

Чергове наукове дослідження підтвердило справедливість теорії “холодного схуднення”. Учені не раз радили знижувати домашню температуру тим, хто страждає від зайвої ваги, щоб вони змогли змусити свій організм зігріватися за рахунок підшкірного жиру. Тим часом, центральне опалення в будинках дозволяє зберігати комфортну температуру, при якій наше тіло не потребує додаткового обігріву за допомогою внутрішніх джерел.

Вчені з Garvan Institute of Medical Research в Сіднеї вважають, що повсюдне поширення центрального опалення – один з головних чинників поширення епідемії ожиріння поряд з фаст-фудом і сидячим способом життя. Їх теорія базується на тому, що жир який зберігається в організмі людини використовується для двох потреб. Білий жир, який збирається під шкірою на животі і в боках, являє собою “паливо” для постачання організму енергією. Він активно спалюється в періоди голодування.
 
Але у дорослих людей є також другий тип жиру – коричневий. Він вважається здоровим, тому що саме цей жир задіюється для обігріву. Як з’ясували австралійські вчені, чим більше в людині коричневого жиру, тим менше білого, і люди зі значною кількістю коричневого жиру виглядають набагато стрункішими тих, у кого цього жиру менше.
 
Запаси того й іншого жиру, як показали експерименти, можна перерозподіляти за допомогою звичайного термостата або ж кватирки. Чим більш прохолодно буває в спальній кімнаті ночами, тим активніше використовується коричневий жир. Організм, таким чином, відчує потребу в данному різновиді жиру, і зменшить обсяг білого, що призведе до схуднення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОГЛЯД ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ І СПОСОБІВ СХУДНЕННЯ

ЛІКАРІ НАЗВАЛИ ОСНОВНУ УМОВУ ДЛЯ СХУДНЕННЯ