Поїздки велосипедом дарують купу емоцій та несуть велику користь для фізичної форми. Проте нестача досвіду та шкідливі поради можуть зіпсувати ваш досвід поїздок та нашкодити здоровʼю. Наша редакція поспілкувалася зі спеціалістами у велотемі та запитала, які шкідливі поради можуть почути початківці.

Три шкідливі поради новачкам-велосипедистам

Бажання купити велосипед зʼявляється у все більшої кількості українців. Та на фоні зростання популярності велопоїздок зʼявляється купа міфів та шкідливих порад стосовно використання велосипеда.

Ось дві вкрай шкідливих велосипедних порад для здоровʼя:

  • Ставити сидіння поширше та помʼякше, щоб було зручніше
  • Опустити рівень сідла понижче, щоб можна було дістати ногами до землі
  • Зробити максимально вертикальну позицію, коли спина майже пряма

Як бачите, в усіх трьох порадах задіяне велосипедне сидіння. А як раз від нього залежить зручність чи незручність. 

Як неправильний підбір сідла може вплинути на наше здоровʼя?

Саме сидіння – це той рубіж, з яким стикається наше тіло під час поїздок, тож воно має підходити та не шкодити здоровʼю. 

Ось яким чином може влинути незручне сидіння на здоровʼя:

  • Оніміння промежини під час тривалих поїздок
  • Натирання

652e4c19c1fb5.webp

Через що виникає оніміння? Внаслідок того, що сидячи в незручноми сидіння можуть перетискатись пеівні артерії, що забезпечують кровообіг в органах тазу. Через це перетискання маємо відчуття оніміння вже після першої години-двох поїздки. А якщо такі відчуття будуть зʼявлятися на постійній основі, то можна стикнутися з погіршенням чутливості та кровообігу органів паху. Що не дуже корисно, як для жінок, так і для чоловіків.

Чому можуть виникати оніміння промежини під час велопоїздок?

Під час поїздок на велосипеді ми контактуємо з сидінням тазовими кістками та мʼякими тканинами, що знаходться навколо кісток. В такому випадку ви зможете проїхати довго, та не відчувати втоми. Якщо сидіння підібрано неправильне, то навантаження з тазових кісток може перейти на небажані частини тазу:

  • Оніміння виникають через перенавантаження на промежину. Це відбувається через невдалу форму сидіння.
  • Натирання мʼяких тканин на сідницях виникає, коли сидіння надто мʼяке абюо зашироке.

Саме через першу причину міф про мʼяке сідло не має нічого спільного з реальністю. Через надмірну мʼякість сидіння мʼякі тканини стають надто рухливими. І через це ви можете отримати натирання, що надовго відібʼє наснагу до поїздок.

А от оніміння зʼявляються через форму сідла, яка вам не підходить. Наприклад, сидіння може бути надто широким, або не мати вирізу в центральній частині. А саме ці два параметри можуть суттєво знизит навантаження з органів тазу та покращити ваше самопочуття в поїздках.

Як підібрати сидіння правильно?

652e4ed023f3a.webp

Для правильного підбору сидіння можна звернутися у сучасний веломагазин, що має обладнання для підбору. Для підбору оптимальної моделі використовуються такі підходи:

  • Підбір сидіння з точки зору стилю їзди – для звичайних прогулянок можна обрати мʼяке сидіння, а ось для спорту воно має бути доволі жорстким.
  • Стать теж має значення: жінкам слід обирати моделі ширші, ніж чоловікам

Щоб визначити необхідну ширину сидіння, треба знати відстань між тазовими кістками. У професійних веломагазинах для цього використовують спеціальний стенд, що дозволяє виміряти ширину з точністю до міліметрів.

Підібрати сидіння правильно вам доможуть у веломагазині BlackBike. Досвідчені консультанти підберуть правильну ширину та форму, згідно з вашого стилю їзди та анатомічних особливостей!

*На правах реклами