Американські вчені вирішили остаточно встановити, чи дійсно нашому здоров’ю так корисні 10 000 кроків в день, які рекомендують різні фахівці. Однак виявилося, що ці цифри взяті з голови.

Безліч експертів з різних країн світу говорять роками, як важливо робити 10 000 кроків в день, і яку користь це приносить здоров’я. Під прапором цих рекомендацій у світі постійно зростають продажі крокомірів та інших електронних пристроїв, які підраховують кількість зроблених кроків протягом дня на зразок розумних годинників.

Природно, що фізичні навантаження корисні для нашого здоров’я, і 10 000 кроків на день – це реалістичне завдання. Але проблема полягає в тому, що ця рекомендація з’явилася фактично з повітря – за нею немає ніяких авторитетних наукових досліджень. Більш того, вперше ця цифра взагалі виникла завдяки рекламі, яку здійснила одна японська маркетингова компанія для продажу… крокомірів.

Читайте також:  Напій для серця: кава допомагає запобігти кальцифікації артерій

Що до вчених, то вони поняття не мають, про те, яка кількість кроків необхідно робити кожен день для зміцнення здоров’я. Дослідники з Університету Массачусетса вирішили отримати відповідь на це питання і провели власні експерименти, в ході яких вони спостерігали за 2 110 дорослими людьми середнього віку, що носили фітнес-девайси з крокоміром в період з 2005/2006 в наступні 11 років.

Як і слід було очікувати, ніяких особливих переваг саме від 10 000 кроків в день отримано не було, крім додаткової користі для здоров’я від загального рівня спорту. А ось 7 000 кроків в день надавали цей вплив, скорочуючи ймовірність передчасної смерті на 50-70%. Саме 7 000 кроків в день бажано робити людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, як вважають дослідники.

Читайте також:  Якого правила потрібно дотримуватись, коли ви п'єте гарячий чай

Джерело: NYTimes