Американські вчені вирішили остаточно встановити, чи дійсно нашому здоров’ю так корисні 10 000 кроків в день, які рекомендують різні фахівці. Однак виявилося, що ці цифри взяті з голови.

Безліч експертів з різних країн світу говорять роками, як важливо робити 10 000 кроків в день, і яку користь це приносить здоров’я. Під прапором цих рекомендацій у світі постійно зростають продажі крокомірів та інших електронних пристроїв, які підраховують кількість зроблених кроків протягом дня на зразок розумних годинників.

Природно, що фізичні навантаження корисні для нашого здоров’я, і 10 000 кроків на день – це реалістичне завдання. Але проблема полягає в тому, що ця рекомендація з’явилася фактично з повітря – за нею немає ніяких авторитетних наукових досліджень. Більш того, вперше ця цифра взагалі виникла завдяки рекламі, яку здійснила одна японська маркетингова компанія для продажу… крокомірів.

Що до вчених, то вони поняття не мають, про те, яка кількість кроків необхідно робити кожен день для зміцнення здоров’я. Дослідники з Університету Массачусетса вирішили отримати відповідь на це питання і провели власні експерименти, в ході яких вони спостерігали за 2 110 дорослими людьми середнього віку, що носили фітнес-девайси з крокоміром в період з 2005/2006 в наступні 11 років.

Як і слід було очікувати, ніяких особливих переваг саме від 10 000 кроків в день отримано не було, крім додаткової користі для здоров’я від загального рівня спорту. А ось 7 000 кроків в день надавали цей вплив, скорочуючи ймовірність передчасної смерті на 50-70%. Саме 7 000 кроків в день бажано робити людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, як вважають дослідники.

Джерело: NYTimes