Візьміть на озброєння декілька правил харчування, і дуже скоро ви помітите, що відчуваєте себе краще.

Проблеми з травленням

Ви з’їли лише невелику кількість їжі, а ваш живіт збунтувався не на жарт? На жаль, ви далеко не самотні в цьому плані. Здуття, бурчання в животі, кольки, печія, пронос або закрепи вже давно стали супутниками величезної кількості людей. І це далеко не весь перелік неприємних сигналів травного тракту, який мучить людей.

Ймовірно, причина всіх ваших бід криється в неправильному харчуванні. Останнім часом, ми все рідше їмо вдома натуральну їжу. Перекушування на ходу, рафінована їжа з великою кількістю консервантів і хімікатів заполонила наш раціон. І не дивно, що за таких умов рано чи пізно почнуться проблеми.

Однак не варто опускати руки. Все поправимо. Внесіть в ваш раціон деякі корективи, і ваша травна система неодмінно віддячить вам.

Після пробудження

Отже, ви тільки відкрили очі після сну. Не потрібно мчати до холодильника і набивати шлунок всім, що попадеться під руки. Для початку почистіть зуби, і після цього випийте склянку прохолодної води. Якщо ви не страждаєте підвищеною кислотністю, можете додати у воду трохи лимонного соку. Регулярно випиваючи по ранках воду, ви з часом поліпшите своє травлення.

Краще частіше, але менше

Саме час впровадити в практику дробове харчування. Замість 2-3-разового харчування переходіть на 5-ти разове харчування. При цьому порції повинні бути невеликими. Середній інтервал між прийомами їжі має складати 3 години. Загальний обсяг кожної порції, яка з’їдається не повинен перевищувати 250-300 мл.

Вже через пару тижнів ви неодмінно відчуєте поліпшення від дрібного харчування. Організм звикне до того, що кожні 3 години в нього надходить джерело енергії. Таким чином, організм потихеньку почне перебудовуватися на режим спалювання енергії, а не відкладання про запас.

Табу на переїдання

Головна умова для нормального травлення – не переїдати! Візьміть на озброєння древню приказку: «Якщо ти не доїв, то наситився. Якщо наситився, то переїв. Якщо переїв, то отруївся ». В ідеалі після прийому їжі ваш шлунок повинен залишатися порожнім на третину, щоб процес переварювання їжі пройшов успішно.

Зі столу потрібно вставати з відчуттям легкого голоду. Майте на увазі, що відчуття ситості прийде до вас трохи пізніше, варто лише почекати 15-20 хвилин. Якщо ж ви переїдете, то тяжкість і відчуття дискомфорту вам забезпечені. На цьому тлі ви починаєте відчувати втому, і вам хочеться спати, що ніяк не сприяє нормальному травленню.

Травні соки

Як покращити травлення?Для нормального травлення необхідна нормальне вироблення жовчі, шлункового і панкреатичного соку. Для поліпшення секреції вищезазначених органів необхідно вживати в їжу часник, цибулю, прянощі і гірчицю. Якщо у вас немає ніяких медичних протипоказань щодо вживання цих продуктів, то ви сміливо можете включати їх в свій раціон.

Табу на екстремальні температури

Для нормалізації травлення потрібно уникати вживання занадто гарячих або занадто холодних страв. Намагайтеся вживати теплу їжу, або їжу кімнатної температури. Коли ви їсте занадто гарячі супи або напої, або швидко їсте морозиво, то тим самим ви дратуєте занадто ніжні стінки травного тракту, змушуючи їх виконати зайву роботу по стабілізації температури.

Більше клітковини

Клітковина – це той компонент, за допомогою якого відбувається очищення кишечника і поліпшується його перистальтика. Багато клітковини міститься в свіжих овочах і фруктах, а також у висівках. Тому для поліпшення травлення часто їжте висівки, додаючи їх потроху в страви.

Якщо ви будете дотримуватися хоча б кільком вищезазначеним рекомендаціям, то через певний час відчуєте суттєве полегшення. Ну, а якщо ж ви скористаєтесь усіма правилами, то дуже скоро робота травного тракту нормалізується.

Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФАЗИ ТРАВЛЕННЯ

ПРОДУКТИ, ЩО ПОРУШУЮТЬ ТРАВЛЕННЯ

ПОРАДИ ЩОДО ПОЛІПШЕННЯ ТРАВЛЕННЯ