Забруднення повітря, з яким особливо часто стикаються жителі мегаполісів, здатне стати провокуючим фактором для виникнення різних проблем зі здоров’ям. Нещодавно стало відомо про ще один негативний вплив.

Велика концентрація дрібних частинок в повітрі може збільшувати ймовірність розвитку старечого недоумства. До такого висновку прийшли вчені Вашингтонського університету (США). Результати дослідження були опубліковані 4 серпня в журналі Environmental Health Perspectives.

Фахівці вивчили і проаналізували дані більш ніж 4 тис. жителів Сіетла. Як відзначають вчені, збільшення рівнів забруднення дрібними частинками (PM2, 5 або твердими частинками 2,5 мікрометра або менше) в середньому за десятиліття за певними адресами в районі Сіетла виявилося пов’язано з більш високим ризиком деменції для людей, які там проживають, пише Washington.edu.

“Ми виявили, що збільшення впливу на 1 мікрограм на кубічний метр відповідає збільшенню ризику деменції від усіх причин на 16%. Подібна Асоціація існує і з деменцією типу Альцгеймера”, – заявляє провідний автор дослідження Рейчел Шафер.