Комбінація радіочастотного (RF) нагрівання та високоінтенсивної сфокусованої електромагнітної енергії (HIFEM) допомагає скоригувати фігуру в області живота. При використанні такого підходу не лише зменшується жир на животі, а й збільшується маса м’язів. Хірургічне втручання у своїй черзі не потрібне. Дані про терапію були представлені у журналі Plastic and Reconstructive Surgery.

«Наше дослідження є першим рандомізованим для комбінації RF та HIFEM. Ми змогли досягти значного зменшення абдомінального жиру та збільшити товщину черевних м’язів», – розповідає хірург Джулін Б. Семюелс, доктор медичних наук.

Вчені підкреслюють, що комбінація методів дає кращі результати, ніж використання однієї з них. При цьому ефект зберігається через півроку після лікування. До дослідження доктора Семюелса було включено 72 пацієнти із середнім віком 45 років, які прагнули до корекції фігури в області живота. Пацієнти були випадково розподілені для отримання RF та HIFEM (48 пацієнтів) або неактивної процедури (24 пацієнти).

Пацієнти проходили три 30-хвилинні сеанси один раз на тиждень протягом 3 тижнів поспіль. У наступні візити через 1, 3 та 6 місяців учасникам за допомогою ультразвуку сканували зміни товщини абдомінального жиру та прямого м’яза живота.

Через 1 місяць у пацієнтів, які перенесли комбіновану терапію, було відзначено зменшення абдомінального жиру в середньому на 205% зі збільшенням товщини м’язів живота на 215%. Через три місяці абдомінальний жир зменшився на 28,3%, а товщина м’язів збільшилася на 24,2%. У контрольній групі, яка отримувала фіктивне лікування, не було змін товщини абдомінального жиру або м’язів.