Відмінна новина для тих, хто не може змусити себе тренуватися регулярно – помірний спорт теж ефективний, в тому числі і для схуднення. Фахівці медцентру при Техаського університету встановили, що навіть одне тренування слабкої інтенсивності може прискорити процес обміну речовин. Результати їх дослідження опублікував Medical Express.

Тим, хто хвилюється за можливості набрати вагу в майбутні свята, потрібно прислухатися до рекомендацій авторів даної роботи. Вони стверджують, що навіть «разові» заняття спортом допомагають не набрати зайві кілограми, оскільки і в цьому випадку прискорюється обмін речовин.

Дослідники з’ясували, що одне заняття спортом викликає активацію мозкових нейронів, що відповідають за метаболізм. При цьому вони залишаються активними і протягом двох днів після такого тренування. Подальші заняття спортом просто підсилюють даний ефект.

“Навіть одне заняття спортом має довгостроковий вплив на пропіомеланокортинові (ПОМК) нейрони гіпоталамуса, які забезпечують відчуття ситості. Заодно ці нейрони регулюють рівень глюкози в крові і завідують відновленням енергетичного балансу» – констатували вчені.

До подібних висновків вчені прийшли після експериментів на мишах. Виявилося, що навіть одна 20-хвилинна пробіжка в колесі прискорювала у гризунів дію нейронів POMC, з якими пов’язане зниженням апетиту. Одночасно з цим відбувалося зниження активності нейронів AGRP, через яку гальмується обмін речовин і інтенсивніше накопичується жир.

Фахівці вважають, що результати їх дослідження можна використовувати для розробки ліків, що регулюють обмін глюкози в організмі, – такі препарати, наприклад, можуть зробити більш ефективну терапію при діабеті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКИЙ СПОРТ ВИБРАТИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ