Заняття бігом в швидкому темпі для здоров’я людини представляють таку ж загрозу, як і сидячий спосіб життя. Данські дослідники вважають, що надлишок фізичних вправ загрожує ранньою смертю.

Пробіжка в неквапливому темпі кілька разів на тиждень – це ідеальний спосіб поліпшення здоров’я, як вважають вчені з Frederiksberg Hospital в Копенгагені. Надлишок фізичних навантажень приносить шкоду здоров’ю. Спостереження за 1097 бігунами показало, що ті з них, хто віддавав перевагу займатися бігом в самому швидкому темпі, в 9 разів частіше за інших йшли з життя передчасно протягом 12 років спостережень.

А ось найбільша тривалість життя спостерігалася у тих, хто волів неквапливі пробіжки 2-3 рази на тиждень. Виявилося, що любителі швидкого бігу вмирали з такою ж регулярністю, як і ті, хто взагалі не дотримувався ніякої фізичної активності.

“Можливо, існує якийсь верхній ліміт для виконання фізичних вправ, який дозволяє робити їх оптимальними для користі здоров’я, – говорить автор дослідження доктор медицини Петер Шор. – Дуже важливо, щоб темп вашого бігу відповідав загальній інтенсивності вправ. Коли ви займаєтеся бігом на протягом десятиліть, то надлишкова активність призводить до підвищених ризиків для здоров’я, і особливо для серцево-судинної системи. Якщо метою занять бігом у вас є зміцнення здоров’я, підвищення тривалості життя і зниження ризику смерті, то біг кілька разів на тиждень в помірному темпі – відмінна стратегія. Все, що понад цього, зайве і може бути шкідливо “.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ДИВОВИЖНИХ ФАКТІВ ПРО ЗАНЯТТЯ БІГОМ

БІГ ЧИ ХОДЬБА: ЩО КРАЩЕ?

ОСНОВНІ ТЕХНІКИ БІГУ