Хочете знизити рівень холестерину, схуднути, харчуватися повноцінно? Мрієте менше часу проводити на кухні? Готуйте в пароварці.

Як працює пароварка

Сьогодні всім відомо, що здорове харчування – частина здорового способу життя. Приготування їжі на пару відповідає всім вимогам здорового харчування. Продукти, приготовані на пару, зберігають поживні речовини, вітаміни і колір. Пароварка складається з декількох ємкостів, які розміщуються одна на іншій, як піраміда. У нижню ємність наливається вода, наступна ємність збирає зайву рідину і жир, в кількох верхніх ємкість розміщуються продукти. Вода в нижній ємності кипить, і продукти готуються на пару, що піднімається і рівномірно циркулює на всіх рівнях пароварки.

Пароварка зберігає час, гроші й енергію

Коли продукти готуються в пароварці, немає необхідності за ними постійно стежити, їх не потрібно перевертати, вони ніколи не згорять. Продукти потрібно просто укласти в пароварку, встановити необхідни для готування час, натиснути кнопку включити і чекати коли пароварка видасть переможний сигнал – «готово».

У пароварці можна готувати одночасно кілька страв, використовуючи той же самий пар, економлячи при цьому час і електроенергію.

Переваги пароварки

У пароварці кипляча вода ніколи не стикається з продуктами, які готуються, тому корисні речовини не виварюються. Жар від пари рівномірно проходить крізь продукти і готує їх у власному соку, що скорочує втрату поживних речовин, зберігає текстуру і аромат.

У пароварці легко готувати будь-які продукти: м’ясо, овочі, фрукти, спагетті, рис, яйця.

Продукти можна готувати декількома способами:

 • просто укласти продукти на дно ємності пароварки.
 • продукти можна загорнути у вощений папір, у фольгу, в листя капусти і розмістити в пароварці, це спосіб використовується для готування продуктів в маринаді і власному соку.

Основна перевага в тому, що можна одночасно приготувати декілька страв, наприклад овочі і м’ясо, крупу і рибу.

Заморожені продукти не вимагають додаткового розморожування.

При звичайних способах готування – смаження, запікання, гриль, м’ясо готується у власному і додатковому жирі, тому страви часто виходять жирними. У пароварці жир розтоплюється паром і стікає в ємність для зайвої рідини, тому страва виходить не жирна і легка.

Причини почати готувати в пароварці

Пароварка

 • Цінні вітаміни, мінерали та поживні речовини зберігаються.
 • Продукти залишаються свіжими і соковитими.
 • Зберігається колір і аромат продуктів.
 • Пом’якшуються харчові волокна, тому продукт стає м’яким і легко перетравлюється організмом.
 • Приготування будь-яких продуктів не вимагає жиру і масла, тому всі страви дієтичні і не жирні.
 • У пароварці можна готувати все, що завгодно: і морепродукти, і м’ясо, і овочі, і спагетті.
 • Їжа готується швидко і легко, в середньому страва готується 30 хвилин.
 • Можна готувати кілька страв одночасно, використовуючи одне джерело нагріву, що економить гроші і час.
 • Кухня стає чистішою, тому що немає бризок від жиру на стінах і плиті, а мити пароварку дуже легко.
 • Низький рівень вмісту жиру покращує стан шкіри, волосся і нігтів. Знижується вміст холестерину в крові, поліпшується стан серцево-судинної системи.
Варити або готувати на пару?

При вариві продуктів, цінні для організму сполуки залишаються у воді. Якщо бульйон або відвар не використовується в їжу, то вітаміни так і не потрапляють в організм людини. Навіть якщо бульйон не викачується, біологічна цінність варених страв значно знижується.

При звичайному варінні овочі втрачають: 43,0% білка, 31,9% кальцію, магнію 44,7%; 46,4% фосфору; 48,0% заліза

При приготуванні на пару овочі втрачають 16,0% білка, 10,7% кальцію, магнію 18,6%; 16,7% фосфору; 21,3% заліза.

У пароварці продукти обробляються вологим жаром, який зберігає консистенцію і природний колір продуктів.

Важливо знати

Потрібно стежити за кількістю зайвої рідини, яка збирається в додатковій ємності. Якщо продукти були заморожені, то виділяється багато рідини, яка може перелитися за межі ємності.

Після приготування продукти краще не залишати в пароварці, навіть після відключення пар продовжує виділятися, продукти можуть переготуватися і будуть не смачними.

При приготуванні м’яса і овочів, м’ясо слід розміщувати на нижньому рівні. Під час приготування в пароварці рідина стікає вниз, тому сік м’яса оживляє розташовані внизу овочі.

Краще розташовувати продукти в ємкостях пароварки рівномірним шаром, щоб всі продукти приготувалися одночасно.

Більш великі шматочки продуктів потрібно готувати на нижньому рівні пароварки, тому що вони готуються трохи довше.

Дезінфекція паром

Пар вбиває бактерії, віруси і хімічні домішки (якими обробляють овочі та фрукти, для довгого зберігання). Тому перед тим як з’їсти, наприклад яблуко, замість того щоб мити його під проточною водою, потримайте його пару хвилин під паром. Перед тим, як той чи інший овоч і фрукт потрапляє на кухню, він проходить через руки десятків людей (складальників, сортувальників, пакувальників, продавців, інших покупців), обробка парою дезінфікує і очищає.

У пароварці можна стерилізувати посуд, в тому числі дитячі пляшечки, соски, маленькі пластикові іграшки.