Жіночий інфаркт – самий підступний, його рідше діагностують і пізніше помічають!

Незважаючи на те, що інфаркт і серцевий напад традиційно вважаються «чоловічими» захворюваннями, жінки стикаються з ними так само часто. Більш того, через те, що симптоми серцевого нападу у жінок відрізняються від чоловічих, пацієнткам в середньому діагноз ставлять пізніше, ніж пацієнтам. А в деяких випадках лікарі і зовсім не можуть розпізнати ознаки наближення інфаркту у жінок до тих пір, поки він не відбудеться. Тому особливо важливо знати симптоми і при найменших підозрах звертатися до лікаря. Ми зібрали деякі факти про серцевий напад, які важливо дізнатися до того, як доведеться з ним зіткнутися.

Коли варто звертатися до лікаря?

Єдиний можливий відповідь в цьому випадку: якомога раніше. Більшість смертельних випадків відбувається протягом першої години після серцевого нападу, тому важливо викликати лікаря якомога швидше. Найімовірніше, ви знаєте найпоширеніші ознаки серцевого нападу: біль у грудях, задишка, відчуття дискомфорту в центрі грудей, «віддає» біль в руку або спину. Однак важливо пам’ятати, що симптомом серцевого нападу може бути біль в області шлунка (нагадує напад гастриту), біль у щелепі, шиї, плечах, а також почуття тривоги або страху. Не чекайте, поки пройде і тим більше не намагайтеся вгамувати біль за допомогою таблеток — відразу викликайте лікаря. І пам’ятайте, що в разі серцевого нападу дорога кожна хвилина.

Чи обов’язково при серцевому нападі відчуваються болі в грудях?

Ні. Це найпоширеніша, але не обов’язкова ознака серцевого нападу. Більш того, саме у жінок серцевий напад найчастіше проходить без гострого болю в грудях, супроводжуючись тільки почуттям дискомфорту або легкого болю.

Чи можна перенести інфаркт і не знати про це?

На жаль, так. Ви в групі ризику, якщо страждаєте на діабет, але “тихий” серцевий напад може статися з ким завгодно. Найбільш поширені симптоми такого інфаркту — нудота, задишка або слабкість. Якщо ви знаєте, що ваше серце не зовсім здорове, варто звертати особливо увагу на подібні симптоми і відразу звертатися до лікаря.

Продовження на наступній сторінці: 1 2