Якщо змінити спосіб життя і трохи скорегувати харчування, ризик можна знизити майже на чверть!

Вважається, що найбільш схильні до цієї хвороби люди старше 50 років, однак в останні роки захворювання все частіше зустрічається у більш молодих пацієнтів. Неправильне харчування, сидячий спосіб життя, надмірне вживання алкоголю і куріння — ці фактори підвищують ризик захворювання. Водночас зміна деяких звичок може допомогти істотно знизити ризик колоректального раку і попередити розвиток хвороби.

Рухатися

Один з основних факторів, що впливає на розвиток раку кишечника — сидячий спосіб життя. Чим більше часу ми проводимо в сидячому положенні, тим сильніше запальні процеси в організмі і тим вище ризик розвитку хвороби. Якщо ваша робота вимагає тривалого перебування в сидячому положенні, обов’язково щогодини робіть перерви, щоб зробити невелику гімнастику і пройтися. І, звичайно, намагайтеся якомога більше ходити пішки після роботи.

Намагайтеся більше часу проводити на сонці

Дослідження, в якому взяли участь 13 тисяч чоловік, показало: підвищений ризик раку кишечника безпосередньо пов’язаний з дефіцитом вітаміну D. Зрозуміло, прямий вплив сонячних променів на незахищену шкіру може бути небезпечний, але якщо користуватися захисними засобами, варто проводити на вулиці хоча б півгодини в день.

Їжте більше клітковини

Цільнозернові і крупи, свіжі овочі і фрукти, бобові та інші продукти з високим вмістом клітковини повинні бути на вашому столі щодня. Харчові волокна не тільки допомагають нашому кишечнику працювати нормально, але і знижують ризик розвитку колоректального раку.

Киньте курити

Куріння впливає не тільки на ризик розвитку раку легенів: ця погана звичка також підвищує ризик раку кишечника. Більш того, чим більше ваш курильний стаж, тим більше організму знадобиться часу на відновлення. Тому у ваших інтересах якомога швидше позбутися від цієї поганої звички.

Пийте каву

Регулярне вживання кави може знизити ризик розвитку раку кишечника на 26%. Як показали результати дослідження, в якому взяли участь майже 10 тисяч осіб, найбільш низький ризик захворіти на рак кишечника був у тих, хто щороку випивав більше 2,5 чашок кави в день.

Слідкуйте за своєю вагою

Індекс маси тіла більше 25 серйозно підвищує ризик утворення поліпів в товстій кишці: самі по собі вони безпечні, але якщо вчасно не видалити, можуть перерости в злоякісні. Тому якщо у вас зайва вага, варто регулярно робити перевірку кишечника.

Скоротіть кількість алкоголю

Чотири порції алкоголю в день в результаті підвищують ризик розвитку раку кишечника на 21%. Вся справа в тому, що кишкові бактерії перетворюють алкоголь в канцероген ацетальдегід, що в підсумку і може привести до розвитку раку. Якщо ви всерйоз дбаєте про профілактику раку, задумайтеся про обмеження алкоголю.