Якщо тиск починає «скакати», нормалізувати його, на думку лікарів, в першу чергу допомагає спеціальний раціон з фруктів, круп і овочів, а також адекватна фізична активність. Таким чином почалася гіпертонію цілком можна здолати без застосування ліків.

За статистикою, в Україні артеріальною гіпертонією страждає кожен п’ятий, а після настання 50 років – кожна друга людина. Зазначимо, що з точки зору сучасних стандартів нормальним вважається тиск в межах 120/80. Тиск 120/80 до 130/80 характеризується вже як підвищений, а тиск від 130/80 до 139/89 – це вже гіпертонія першого ступеня, яку обов’язково потрібно лікувати. Про це фахівці розповіли в бесіді з виданням «Аргументи і факти».

Якщо людина виявляється “початківцям гіпертоніком”, лікарі рекомендують перш за все переглядати і коригувати раціон харчування. Що потрібно зробити:

  • вживати нежирні молочні продукти, рибу, пісне м’ясо;
  • виключити солоні, смажені, копчені та консервовані продукти;
  • обмежити вживання солі до п’яти грамів на добу (конкретно цей захід дозволяє знизити артеріальний тиск без використання лікарських засобів на 10 мм ртутного стовпа);
  • вживати більше натуральних цільних продуктів: круп, овочів і фруктів.

Фізичне навантаження. Для нормалізації тиску ефективні посильні фізичні заняття: помірний біг і ходьба, плавання, танці. Ці види активності сприяють насиченню крові киснем.

Сон. За словами лікарів, 8 годин спокійного сну ефективно «розвантажують» нервову систему і нормалізують серцеву діяльність.

Захист від стресу. На жаль стресу в буденному житті вистачає. Але важливо вчитися не нервувати з будь-якого приводу, вміти не реагувати болісно на недовговічні проблеми.

Крім цього фахівці радять регулярно вимірювати тиск, незважаючи на самопочуття.

“Прийнято вважати, що високий тиск обов’язково дає про себе знати – головним болем, шумом у вухах, тяжкістю в потилиці. Однак нерідкі випадки, коли, навіть піднімаючись до критичних значень, високий тиск ніяк не проявляє себе. Більше того, є люди, які добре почувають себе як раз в ті моменти, коли тиск підвищується”, – розповіла лікар-терапевт вищої категорії Марія Гаврилова.

Джерело: МедікФорум