Головний біль при зміні погоди може турбувати навіть того, хто вважається, в цілому, здоровою людиною.

Організм людини – унікальна саморегулююча система. Вона здатна підтримувати сталість внутрішнього середовища, незалежно від змін у навколишньому середовищі (зрозуміло, в розумних межах). Це означає, що організм абсолютно здорової людини не повинен реагувати на перепади температури повітря, вологості, атмосферного тиску, магнітного поля. Але, як відомо, абсолютно здорові люди зустрічаються нечасто. А збої в роботі цієї системи роблять людину метеозалежною – її самопочуття так чи інакше реагує на зміну погоди. У людей з хронічними захворюваннями можуть виникати загострення хвороби. А в більшості випадків метеозалежність проявляється погіршенням настрою, зниженням працездатності, головними болями. Головний біль при зміні погоди – поширена скарга метеочутливих людей.

Чому голова реагує на зміну погоди?

За статистикою кількість метеозалежних людей збільшується. Однак механізм виникнення головного болю при зміні погоди ще не до кінця вивчений. Дослідження в цій області виявили, що скачки атмосферного тиску впливають на рівень кисню в крові. Кровоносні судини, які розташовані в голові, реагують на ці зміни звуженням або розширенням. Перед дощем атмосферний тиск падає, тому у багатьох в цей час болить голова.

Крім того, скачки температури повітря пов’язані з порушенням балансу нейромедіаторів (насамперед, серотоніну) в больових центрах головного мозку.

З віком прояви метеозалежності зазвичай посилюються. Це пов’язано з ослабленням захисних і компенсаторних можливостей організму, появою хронічних захворювань.

Восени і взимку «погодні» головні болі можуть турбувати навіть практично здорових людей. При похмурій погоді, опадах, в умовах короткого світлового дня організму потрібно більше відпочинку. Але якщо людина продовжує працювати як і раніше інтенсивно, природні біоритми збиваються. Це проявляється головним болем. Особливо часто страждають міські жителі.

Як пережити зміну погоди?

Дотримання нескладних рекомендацій якщо не позбавить від головного болю при зміні погоди, то, принаймні, полегшить його прояв.

Перш за все, уникайте інших факторів, що провокують головний біль. До них відносяться нестача сну, деякі продукти (натуральна кава, червоне вино), стреси. В період різкої зміни погоди бажано пити більше рідини, гуляти на свіжому повітрі.

Полегшити напад болю допомагає масаж лобних, скроневих та потиличних м’язів, м’язів шиї. При «погодному» головному болі також допомагає застосування знеболюючих, заспокійливих препаратів, снодійного. Однак пам’ятайте, що ці ліки не можна приймати у великій кількості і часто. Лікар може призначити спеціальні препарати для поліпшення мозкового і серцевого кровообігу.

Зниженню метеочутливості сприяють загартовування організму, фізична активність, дотримання режиму роботи і відпочинку.

Що робити, якщо головні болі почастішали?

У міжсезоння погода може мінятися часто. І якщо ваш організм постійно реагує на це головним болем, то краще не займатися самолікуванням, а звернутися лікаря. Потрібно завести щоденник головного болю, в якому відзначати дні нападів, їх тривалість, можливі фактори, які спровокували біль (у тому числі, зміна погоди). Ці дані допоможуть фахівцеві проаналізувати ваш стан і підібрати підходящий метод лікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАРОДНІ РЕЦЕПТИ ВІД ГОЛОВНОГО БОЛЮ

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ПРИ ЗАСТУДІ І НЕЖИТІ

СОНЦЕ І ГОЛОВНИЙ БІЛЬ