Мало хто знає, що зміна постільної білизни рідше, ніж раз на тиждень, може привести до серйозних наслідків для здоров’я. Фахівці розкажуть, чому під час сну на несвіжому ліжку велика небезпека зараження різними видами інфекції.

Немає нічого кращого, ніж лягти спати в ліжко, застелене чистою і пахнучою свіжістю білизною. Хоча багато хто з нас з власної ліні або нерозуміння нечасто міняють постільну білизну, вважаючи цей захід не настільки важливим. Однак, як розповіла експерт з тканини і догляду за нею Мері Марлоу Льоверет, неприємний запах, що відчувається від давно незмінної білизни – не найбільша з можливих неприємностей для здоров’я.

Читайте також:  Секрети довголіття: 5 звичок, які старять тіло

“Під час сну ми продовжуємо потіти, і разом з потом з тіла вивільняється шкірне сало та інші продукти життєдіяльності організму. При більш пильному вивченні на постільній білизні можна знайти слину, сечу, частинки вуличного бруду, генітальної рідини і фекалій”, – сказала вона.

Все перераховане є відмінним середовищем існування для ворогів у вашому ліжку – небезпечних мікроорганізмів, що викликають різні інфекції, а також пилових кліщів, який проживають поруч з нами практично в кожному будинку. Якщо людина, спляча на подібній ліжку, нехтує правилами особистої гігієни або має пошкодження на шкірі, то “підчепити” будь-яку інфекцію не складе труднощів.

Читайте також:  Чи потрібно мити курячі яйця: думка дієтолога

Мері також додала, що брудна білизна може заразити цією різноманітною фауною і інші частини ліжка, які складніше оновити або випрати, ніж простирадла і підодіяльник. І зовсім не випадково санітарні лікарі рекомендують міняти постільну білизну не рідше одного разу в тиждень.

Однак, за даними опитування, проведеному в Британії в 2014 році з’ясувалося, як часто міняють свої простирадла жителі цієї країни. А саме:

  • раз на місяць – один з кожних десяти опитаних,
  • раз на два тижні – 35% респондентів,
  • раз в тиждень – трохи більше третини з числа опитуваних.

Як з’ясувалося, знайшлися і такі, хто згадував про зміну постільної білизни рідше ніж раз на місяць (один з кожних десяти). Можливо настільки легковажне ставлення викликано незнанням усіх небезпек, які таїть в собі несвіже ліжко. Однак, після перегляду відео, викладеного на каналі Уoutube, напевно багато задумаються про чистоту свого житла і місця для нічного відпочинку.

Читайте також:  Психолог розповіла, як змінити своє життя без стресу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗРОБИТИ КВАРТИРУ ЕКОЛОГІЧНОЮ