Згідно з новим дослідженням, спільне життя покращує контроль рівня цукру в крові, а розлучення підвищує ймовірність розвитку діабету.

Журнал «BMJ Open Diabetes Research & Care» опублікував результати роботи вчених із Люксембурзького та Карлтонського університету, які свідчать про позитивний вплив життя у шлюбі на вміст цукру в крові. Дослідники зробили висновок, що у людей, які ведуть подружнє життя, частіше спостерігаються здорові показники рівня цукру в крові – причому, незалежно від того, наскільки гармонійно співіснує пара.

Цей висновок було зроблено на підставі аналізу даних, зібраних за десятирічний період спостережень за групою з 3335 осіб віком 50-89 років та без діагнозу діабету на момент початку дослідження, пише The Independent.

“Люди, які перебувають у шлюбі або спільно проживають з партнером, мають більш високі шанси підтримувати рівень цукру в крові на нормальному рівні”, – констатували в результаті фахівці.

У свою чергу, самотність, замкнутість, нестача соціальних контактів та підтримки пов’язані з підвищеним ризиком розвитку предіабету та діабету 2 типу, заявили вони. Зокрема, з проблемою підвищеного цукру в крові і схильністю до діабету асоціюються розлучення і втрата (догляд з життя) одного з подружжя.