Старіння організму супроводжується певними “побічними ефектами”, і тим, хто стикається з ними на особистому досвіді, вони можуть здатися незвичайними.

Зміни в якості сну. Вчені констатують, що оптимальний час сну становить від семи до дев’яти годин щоночі. Однак у міру старіння сон має тенденцію ставати фрагментованим-після 60 років людина може помітити, що спить протягом якихось часових відрізків. Якщо це відбувається, потрібно поговорити з лікарем про використання допоміжних засобів, які допомагають спати протягом ночі. Якісна зміна структури сну, що відбувається з віком, не означає, що літні люди потребують його меншій кількості. Втім, занадто тривалий сон теж може бути шкідливий, з ним пов’язаний більш високий ризик серцевих захворювань.

Читайте також:  4 звички, які допоможуть продовжити життя - поради лікаря

Проблеми з алкоголем. Ще одна зміна в організмі після 60 років – це зниження вироблення ферментів, що розщеплюють алкоголь. Тобто, коли ми стаємо старше, тілу може вимагатися менше випивки, щоб відчувати сп’яніння. До того ж спиртне в організмі затримується довше. Таким чином, випивши, літня людина може надзвичайно довго відчувати себе “під градусом”. З цим же явищем у літніх бувають пов’язані падіння і інші неприємності, що відбуваються внаслідок алкогольного сп’яніння, яке, здавалося б, давно повинно було пройти.

Вправи роблять молодше. Незвичайний ефект фізичної активності: після 60 років спорт і адекватні навантаження можуть тонізувати організм значніше, ніж в молодості. Згідно з дослідницькими даними, літні чоловіки і жінки, які регулярно займаються фізичними вправами, можуть біологічно бути майже на 30 років молодше свого хронологічного віку.

Читайте також:  Чим можуть бути небезпечні для очей кольорові контактні лінзи

Втома може скорочувати життя. Журнал геронтології опублікував результати дослідження, які говорять, що у багатьох людей старше 60 років непропорційно сильне відчуття втоми, що виникає після фізичного напруження, вказує на більший ризик смерті протягом найближчих трьох років. Цікаво те, як вчені радять боротися з цим. На їхню думку, профілактикою неадекватної втоми є фізичні вправи, що виконуються без фанатизму, але регулярно.