Вухо-унікальний орган і його будова складне. Завдяки цьому людське вухо виконує важливі функції для життєдіяльності всього організму. Людське вухо не тільки сприймає звуки із зовнішнього світу, але завдяки слуху люди опановують здатністю говорити. У стародавньому світі людське вухо вважалося сховищем розуму. Тому всі божества мали дуже великі вуха. Також вуха – незамінний орган людського організму, здатний багато розповісти про стан його здоров’я. І це цілком зрозуміло, оскільки вуха – це місце розташування безлічі біологічно активних точок. Давайте дізнаємося, індикатором яких хвороб може бути вухо!

Що означає дзвін або свербіж у вухах, коли вони болять, або відрізняються один від одного за своєю формою? Це може бути ознакою чогось такого, про що ви навіть і не підозрюєте!

Будова вуха людини, як було вже помічено, складна. Без спеціальних пристосувань ми можемо бачити тільки зовнішнє вухо, або вушну раковину. У кожної людини вухо, а точніше сказати вушна раковина, відрізняється своєрідною формою, рельєфністю, кольором і станом шкіри.

Таким чином, вушна раковина кожної людини індивідуальна, у кожного своя форма вуха. Людське вухо за своєю формою нагадує ембріон. І це не випадково! Будова вуха людини і його здоров’я тісно взаємопов’язані. Отже, звертаємо увагу на будову вуха людини і проводимо діагностику.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
Діагональна складка в області мочки вуха
Діагональна складка в області мочки вуха

webmd.com

Цю складку на вусі називають ще знаком Френка (на ім’я доктора, який вперше її помітив). Така діагональна складка на мочці вуха може бути ознакою хвороби серця. Достовірно невідома причина її появи. При чому не у всіх, у кого вуха з такою складкою, може бути захворювання серця. Але, якщо ви помітили у себе цю складку, краще звернутися до лікаря.

Ямочки і складки на вухах
Ямочки і складки на вухах

webmd.com

Діти можуть народжуватися із захворюваннями, які впливають на їх подальший розвиток. Одне з них, синдром Беквіта-Відемана, для якого характерні ямочки і складки на вухах. Дитина при цьому за своїми розмірами перевищує своїх однолітків.

У нього великий язик і низький рівень цукру в крові. Цей синдром не викликає серйозних проблем зі здоров’ям для більшості людей, у яких має місце. Але у міру дорослішання дитини, у нього може бути одна сторона тіла більше іншої, а також виражена схильність до розвитку пухлин.

Низько посаджені вуха
Низько посаджені вуха

webmd.com

З таким розташуванням вух пов’язують такі захворювання, як синдром Дауна, синдром Якобсона, синдром Тернера. Захворювання є генетичною аномалією, викликаної хромосомною патологією. Вона є причиною виникнення вад розвитку.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я
Вушна раковина відсутня
Вушна раковина відсутня

webmd.com

Це може ознакою анотії, аномалії внутрішньоутробного розвитку, точна причина якої не встановлена. Істотну роль в цьому може зіграти стан навколишнього середовища, а також прийом деяких лікарських препаратів під час вагітності. У більшості випадків можливе виправлення цього дефекту за допомогою пластичної операції.

Незвичайна форма вуха
Незвичайна форма вуха

webmd.com

Незвичайна форма може бути ознакою порушення роботи нирок. Формування нирок відбувається в один і той же час з формуванням вух. Якщо лікар помічає таку особливість у новонародженої дитини, необхідно обстеження нирок, наприклад, УЗД нирок.

Дзвін у вухах (тінітус)

Дзвін у вухах

Зазвичай дзвін у вухах викликається сірчаної пробкою або сильним впливом сторонніх шумів. Але це може бути і сигналом існування проблеми з скронево-нижньощелепним суглобом або пошкодженням шиї або голови. Якщо ви чуєте дзвін у вухах, гудіння, дзижчання, клацання, шипіння, покажіться лікаря, щоб встановити точну причину того, що відбувається.

Вуха сверблять і лущаться
Вуха сверблять і лущаться

webmd.com

Причиною свербіння і лущення вух часто є грибкова інфекція. Іншою можливою причиною може бути псоріаз, аутоімунне захворювання, при якому імунна система помилково атакує власний організм, в даному випадку шкіру вух. Це може бути дуже болісно, так як на вухах шкіра досить тонка і чутлива.

Читайте також:  Рекомендації щодо збереження та підтримки ЛОР-здоров'я

Запальний процес при цьому може протікати як всередині, так і зовні вуха. З’являється велика кількість відмерлих клітин, що призводить до погіршення слуху. Вилікувати псоріаз неможливо, але за допомогою кваліфікованої медичної допомоги можна полегшити його симптоми.

Болить вухо
Болить вухо

webmd.com

Біль у вусі може сигналізувати про інфекцію, про наявність сірчаної пробки і рідини, яка скопилася, про запаленому горлі або нариваючому зубі. Якщо біль не проходить протягом доби, а також у разі підвищення температури, появи нудоти, болю в горлі, виділень з вуха, набряклості, слід негайно звернутися до лікаря. Якщо вашій дитині менше 6 місяців, і ви підозрюєте, що у неї болить вушко, викликайте педіатра!

При наявних проблемах зі здоров’ям у вас або у ваших близьких, зверніть увагу на будову вуха. Стежте, в якому стані знаходяться ваші вуха і вуха ваших дітей і близьких. Людське вухо – тонкий чутливий орган. Обов’язково звертайтеся до лікаря при виникненні будь-яких патологій цього органу. Не ризикуйте і ретельно обстежте організм. Будьте уважні до свого здоров’я!

Джерело: HeadInsider