Людям не потрібно приймати душ щодня, як підкреслюють експерти. Ця звичка збільшує ризик небезпечних для здоров’я і життя інфекцій.

Для багатьох з нас щоденний прийом душа є звичайною гігієнічною процедурою, якої ми дотримуємося довгі роки. Однак експерти з Університету Джорджа Вашингтона вважають, що прийом душа кожен день збільшує ризик розвитку інфекцій. Зокрема, ця звичка знижує ступінь зволоження шкіри, змушуючи її стає більш сухою і потрісканою. А це відкриває вхідні ворота бактеріям. Багато людей щодня приймають душ, помилково вважаючи, що тим самим вони знижують ризик різних хвороб. В реальності щоденний душ не робить нічого крім видалення не дуже приємного запаху тіла.

Читайте також:  Звичка їсти кашу на сніданок може шкодити здоров'ю

Шкіра людини містить цінні олії, що виробляються натуральним чином, і їх видалення за допомогою гарячої води порушує баланс «хороших» бактерій, які підтримують імунну систему людини. Ефективним для здоров’я і безпечним для підтримки цього бактеріального балансу буде прийом душа з періодичністю один-два рази в тиждень. Природно, що в спекотні дні, коли люди рясно потіють, душ можна приймати частіше, але не завжди використати для цього сильний миючий засіб. Іноді буває досить просто сполоснути тіло водою.

«Наше тіло є машиною, яка добре змащується, і багато людей порушують цей процес, – говорять вчені. – Є ситуації, при яких щоденний душ не небезпечний, проте він рекомендується тільки в тому випадку, якщо шкіра є здоровою і добре зволоженою. Під час прийому душу не потрібно покривати все тіло милом, зосередьтеся тільки на зонах, які найбільш неприємно пахнуть такі, як пахви і ступні. Людям з сухим волоссям взагалі можна мити один раз у кілька тижнів, а тим, у кого є проблеми зі шкірою голови на зразок лупи шампунь показаний два три рази на тиждень».

Читайте також:  На випадання волосся впливають три ключові причини

Джерело: МедікФорум