Команда біохіміків Інституту наук Вайзсмана в Реховоті, Ізраїль, під керівництвом Еран Елінава та Еран Сігал, за результатами своїх досліджень робить висновок, що існує два види бактерій, які живуть в кишечнику та відповідають за тенденцію набрати вагу.

Дослідники провели дослідження щодо реакції організму на споживання різних видів хліба на групі з 20 чоловік: білого хліба, на заквасці та хліба з цільнозернових. Учасники експерименту споживали різні види хліба протягом тижня. За цей час було перевірено їх рівень глюкози в крові та інші параметри здоров’я.

Дослідження показали, що як у групі людей, які споживали хліб із солоду, так і в групі, що їдять лише хліб із цільного пшениці, рівень цукру в крові не змінюється. Але коли вчені почали вивчати кожну людину окремо, з’явився інший малюнок. Рівень цукру в крові у деяких людей збільшився набагато більше після їжі білого хліба порівняно з хлібом на заквасці. Для інших це було навпаки.

Тоді дослідники висунули гіпотезу, що ці реакції не залежать від типу хліба, а від іншого чинника – метаболізму досліджуванних. Тому було проаналізовано вміст мікробів у зразках калу учасників дослідження. Виявилося, що два бактеріальні штами відповідають за підвищення рівня цукру в крові: Coprobacter fastidiosus та Lachnospiraceae 3146FAA.

Дослідники ще не знають, як бактерії змінюють рівень глюкози в крові, але підкреслюють, що результати цього дослідження показують, що будь-які рекомендації щодо харчування мають передувати лабораторним дослідженням зразків фекалій для наявності цих двох штамів бактерій. Тільки на підставі отриманих результатів, може бути визначена ефективна персоналізована дієта індивідуально для пацієнта.