Команда біохіміків Інституту наук Вайзсмана в Реховоті, Ізраїль, під керівництвом Еран Елінава та Еран Сігал, за результатами своїх досліджень робить висновок, що існує два види бактерій, які живуть в кишечнику та відповідають за тенденцію набрати вагу.

Дослідники провели дослідження щодо реакції організму на споживання різних видів хліба на групі з 20 чоловік: білого хліба, на заквасці та хліба з цільнозернових. Учасники експерименту споживали різні види хліба протягом тижня. За цей час було перевірено їх рівень глюкози в крові та інші параметри здоров’я.

Дослідження показали, що як у групі людей, які споживали хліб із солоду, так і в групі, що їдять лише хліб із цільного пшениці, рівень цукру в крові не змінюється. Але коли вчені почали вивчати кожну людину окремо, з’явився інший малюнок. Рівень цукру в крові у деяких людей збільшився набагато більше після їжі білого хліба порівняно з хлібом на заквасці. Для інших це було навпаки.

Читайте також:  Дієтолог дала поради щодо схуднення після новорічних свят

Тоді дослідники висунули гіпотезу, що ці реакції не залежать від типу хліба, а від іншого чинника – метаболізму досліджуванних. Тому було проаналізовано вміст мікробів у зразках калу учасників дослідження. Виявилося, що два бактеріальні штами відповідають за підвищення рівня цукру в крові: Coprobacter fastidiosus та Lachnospiraceae 3146FAA.

Дослідники ще не знають, як бактерії змінюють рівень глюкози в крові, але підкреслюють, що результати цього дослідження показують, що будь-які рекомендації щодо харчування мають передувати лабораторним дослідженням зразків фекалій для наявності цих двох штамів бактерій. Тільки на підставі отриманих результатів, може бути визначена ефективна персоналізована дієта індивідуально для пацієнта.

Читайте також:  Популярні напої, які збільшують ризик раку ротової порожнини