Вітамін С допоможе людям, що страждають діабетом, уникнути ускладнень. Дізнайтеся, як він діє.

Хтось переносить хвороби легше, а хтось важче. Одні намагаються уникати хвороб, і для цього ведуть здоровий спосіб життя. А інші пускають все на самоплив, не переймаючись щодо можливих захворювань. Але для хворого на цукровий діабет будь-яка сама незначна хвороба може перетворитися на серйозну проблему. Тому діабетик просто зобов’язаний думати про своє здоров’я і робити все можливе, щоб запобігти ускладненням.

Життя з діагнозом діабет передбачає постійний контроль харчування. Для того щоб підтримувати здоров’я дуже важливо своєчасно поставляти в організм всі необхідні речовини, зокрема вітаміни і мікроелементи. Звичайно, це не буде гарантувати 100% здоров’я, але допоможе організму справлятися з викликами, які кидає йому зовнішнє середовище.

Вітаміни вам допоможуть

Діабет вимагає особливої ​​дієти, коли обмежується кількість вуглеводів в їжі. При цьому багато фруктів потрапляють під часткову або навіть повну заборону. Але це ні в якому разі не повинно означати, що у ваш організм почне надходити менше вітамінів.

Каже ендокринолог, к. м. н. Валерія Дмитрівна Забєліна: «У разі, коли людина змушена зменшувати кількість їжі, щоб уникнути збільшення маси тіла (це дуже актуально для хворих з цукровим діабетом), небезпека гіповітамінозу, природно, зростає. Гіповітаміноз знижує якість життя людини, зменшують опір інфекціям, знижують стійкість до стресів, обтяжує перебіг багатьох захворювань. … Гіповітамінози можуть тривати роками, їх прояви неспецифічні, і вже наявна недостатність вітамінів і мікроелементів посилюється при виникненні цукрового діабету і провокує більш важкий перебіг ускладнень захворювання. Тому прийом вітамінних препаратів для загальної профілактики, лікування гіповітамінозу та ускладнень цукрового діабету важливий для кожного хворого на цукровий діабет ».

Читайте також:  Ранні ознаки цукрового діабету

Серед необхідних нам речовин одну з головних ролей грає вітамін С. Цей вітамін, не синтезується нашим організмом і має надходити в організм з їжею або прийматися додатково.

Вітамін С стимулює підвищення імунітету, сприяє загоєнню ран, він необхідний для тканинного росту і відновлення судин.

Вітамін С потрібен діабетикам

лаймХронічна гіперглікемія призводить до того, що в організмі утворюється занадто багато вільних радикалів. У клітинах виникає окислювальний стрес і порушується обмін речовин. А це в свою чергу призводить до виникнення безлічі ускладнень. Особливо сильно страждають при діабеті стінки кровоносних судин. Ці судинні порушення в залежності від того, в якій частині організму вони відбуваються, можуть призвести до виникнення ішемічної хвороби серця, захворювань нирок або хвороб ніг.

Читайте також:  Ранні ознаки цукрового діабету

Вітамін С надає сприятливу дію на організм діабетика і допомагає боротися з ускладненнями цукрового діабету. Причому прийом цього вітаміну актуальний як для тих, хто страждає діабетом 1 типу, так і для хворих на діабет 2 типу.

Вчені з Центру дослідження діабету в Оклахомі з’ясували, що для хворих на діабет 1 типу вітамін С у поєднанні з інсуліном допомагає запобігти пошкодженню кровоносних судин. Причому таке спільне застосування інсуліну і вітаміну С благотворно впливає на кровоносні судини хворих, у яких погано регулюється рівень глюкози.

Застосування цього вітаміну в якості антиоксидантної терапії допоможе хворим на цукровий діабет уникнути виникнення таких серйозних захворювань як:

  • ішемічна хвороба серця і серцева недостатність
  • захворювання нирок і ниркова недостатність
  • гіпертонія
  • діабетична стопа
  • катаракта

При діабеті порушується обмін речовин, внаслідок чого часто порушується засвоюваність вітамінів, у тому числі і вітаміну С, тому для діабетиків актуально його вживання додатково у вигляді таблеток.

Спеціально для таких хворих німецька фармацевтична компанія «Вьорваг Фарма» розробила унікальний комплекс «Вітаміни для хворих на діабет». 11 вітамінів і 2 мікроелемента, входять в комплекс, суворо збалансовані за складом і дозам і відповідають реальним потребам хворих на діабет.

Читайте також:  Ранні ознаки цукрового діабету

Приймаючи всього 1 таблетку на день тривалістю не менше 2 місяців – і організм забезпечений повною денною нормою вітамінів і мікроелементів!

Однієї упаковки препарату достатньо на один місяць щоденного прийому.

Головне, не перестаратися

Людина з діагнозом діабет повинна прагнути в усьому підтримувати рівновагу. Діабетикам рекомендовані фізичні навантаження і разом з тим не можна занадто перевантажувати організм. Потрібно постійне надходження цукру в кров, але шкідливо його надмірна кількість. Діабетикам треба суворіше стежити за тим, щоб в організм надходив вітамін С, але небажаний надлишок цієї речовини.

Занадто велика кількість вітаміну С (більше 1 г на добу) може викликати побічні ефекти:

  • діарею
  • печію
  • виникнення уратних або оксалатних каменів у нирках і сечовивідних шляхах.
  • алергічні висипання

Тому будь-яку «вітамінізацію» потрібно проводити після консультації з лікарем. Він підбере вам потрібну дозу вітаміну і проконсультує щодо поєднання його з лікарськими препаратами, коли ви такі приймаєте.

Забезпечуйте свій організм вітамінами і тримайте хворобу під контролем!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНВАЛІДНІСТЬ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ

ГЛЮКОЗА – ОСНОВНЕ ПАЛИВО ОРГАНІЗМУ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News