Вітамін С допоможе людям, що страждають діабетом, уникнути ускладнень. Дізнайтеся, як він діє.

Хтось переносить хвороби легше, а хтось важче. Одні намагаються уникати хвороб, і для цього ведуть здоровий спосіб життя. А інші пускають все на самоплив, не переймаючись щодо можливих захворювань. Але для хворого на цукровий діабет будь-яка сама незначна хвороба може перетворитися на серйозну проблему. Тому діабетик просто зобов’язаний думати про своє здоров’я і робити все можливе, щоб запобігти ускладненням.

Життя з діагнозом діабет передбачає постійний контроль харчування. Для того щоб підтримувати здоров’я дуже важливо своєчасно поставляти в організм всі необхідні речовини, зокрема вітаміни і мікроелементи. Звичайно, це не буде гарантувати 100% здоров’я, але допоможе організму справлятися з викликами, які кидає йому зовнішнє середовище.

Вітаміни вам допоможуть

Діабет вимагає особливої ​​дієти, коли обмежується кількість вуглеводів в їжі. При цьому багато фруктів потрапляють під часткову або навіть повну заборону. Але це ні в якому разі не повинно означати, що у ваш організм почне надходити менше вітамінів.

Каже ендокринолог, к. м. н. Валерія Дмитрівна Забєліна: «У разі, коли людина змушена зменшувати кількість їжі, щоб уникнути збільшення маси тіла (це дуже актуально для хворих з цукровим діабетом), небезпека гіповітамінозу, природно, зростає. Гіповітаміноз знижує якість життя людини, зменшують опір інфекціям, знижують стійкість до стресів, обтяжує перебіг багатьох захворювань. … Гіповітамінози можуть тривати роками, їх прояви неспецифічні, і вже наявна недостатність вітамінів і мікроелементів посилюється при виникненні цукрового діабету і провокує більш важкий перебіг ускладнень захворювання. Тому прийом вітамінних препаратів для загальної профілактики, лікування гіповітамінозу та ускладнень цукрового діабету важливий для кожного хворого на цукровий діабет ».

Серед необхідних нам речовин одну з головних ролей грає вітамін С. Цей вітамін, не синтезується нашим організмом і має надходити в організм з їжею або прийматися додатково.

Вітамін С стимулює підвищення імунітету, сприяє загоєнню ран, він необхідний для тканинного росту і відновлення судин.

Вітамін С потрібен діабетикам

лаймХронічна гіперглікемія призводить до того, що в організмі утворюється занадто багато вільних радикалів. У клітинах виникає окислювальний стрес і порушується обмін речовин. А це в свою чергу призводить до виникнення безлічі ускладнень. Особливо сильно страждають при діабеті стінки кровоносних судин. Ці судинні порушення в залежності від того, в якій частині організму вони відбуваються, можуть призвести до виникнення ішемічної хвороби серця, захворювань нирок або хвороб ніг.

Вітамін С надає сприятливу дію на організм діабетика і допомагає боротися з ускладненнями цукрового діабету. Причому прийом цього вітаміну актуальний як для тих, хто страждає діабетом 1 типу, так і для хворих на діабет 2 типу.

Вчені з Центру дослідження діабету в Оклахомі з’ясували, що для хворих на діабет 1 типу вітамін С у поєднанні з інсуліном допомагає запобігти пошкодженню кровоносних судин. Причому таке спільне застосування інсуліну і вітаміну С благотворно впливає на кровоносні судини хворих, у яких погано регулюється рівень глюкози.

Застосування цього вітаміну в якості антиоксидантної терапії допоможе хворим на цукровий діабет уникнути виникнення таких серйозних захворювань як:

  • ішемічна хвороба серця і серцева недостатність
  • захворювання нирок і ниркова недостатність
  • гіпертонія
  • діабетична стопа
  • катаракта

При діабеті порушується обмін речовин, внаслідок чого часто порушується засвоюваність вітамінів, у тому числі і вітаміну С, тому для діабетиків актуально його вживання додатково у вигляді таблеток.

Спеціально для таких хворих німецька фармацевтична компанія «Вьорваг Фарма» розробила унікальний комплекс «Вітаміни для хворих на діабет». 11 вітамінів і 2 мікроелемента, входять в комплекс, суворо збалансовані за складом і дозам і відповідають реальним потребам хворих на діабет.

Приймаючи всього 1 таблетку на день тривалістю не менше 2 місяців – і організм забезпечений повною денною нормою вітамінів і мікроелементів!

Однієї упаковки препарату достатньо на один місяць щоденного прийому.

Головне, не перестаратися

Людина з діагнозом діабет повинна прагнути в усьому підтримувати рівновагу. Діабетикам рекомендовані фізичні навантаження і разом з тим не можна занадто перевантажувати організм. Потрібно постійне надходження цукру в кров, але шкідливо його надмірна кількість. Діабетикам треба суворіше стежити за тим, щоб в організм надходив вітамін С, але небажаний надлишок цієї речовини.

Занадто велика кількість вітаміну С (більше 1 г на добу) може викликати побічні ефекти:

  • діарею
  • печію
  • виникнення уратних або оксалатних каменів у нирках і сечовивідних шляхах.
  • алергічні висипання

Тому будь-яку «вітамінізацію» потрібно проводити після консультації з лікарем. Він підбере вам потрібну дозу вітаміну і проконсультує щодо поєднання його з лікарськими препаратами, коли ви такі приймаєте.

Забезпечуйте свій організм вітамінами і тримайте хворобу під контролем!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНВАЛІДНІСТЬ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ

ГЛЮКОЗА – ОСНОВНЕ ПАЛИВО ОРГАНІЗМУ