Вчені блокували транспортування фруктози в печінку мишей, що допомогло запобігти розвиток ожиріння цього органу і супутні порушення метаболізму.

Неалкогольне ожиріння печінки у людей часто супроводжує ожиріння, підвищений вміст цукру в крові, гіпертонія та інші порушення метаболічних процесів.

Існує декілька гіпотез виникнення подібних метаболічних синдромів. Згідно з однією з них опір інсуліну виникає в першу чергу в самій печінці. Вчені припустили, що, блокувавши початок такого опору, можна попередити розвиток ожиріння печінкових тканин.

Було виявлено, що велику кількість фруктози в печінку доставляє білок GLUT8. Тут фруктоза зберігається як жир у вигляді тригліцеридів.

Дослідники спробували блокувати або видаляти цей білок у лабораторних мишей, чим змогли припинити процес ожиріння печінкових тканин і прискорити спалювання жиру.

Результати дослідів на гризунах довели, що блокування GLUT8 не дозволяло фруктозі проникати в печінку, а її переробка відбувалася у зовнішніх тканинах. Надлишок цього протеїну в організмі призводить до накопичення у мишей тригліцеридів, холестеролу і розвитку ожиріння печінки.

Подальші дослідження допоможуть зробити значний крок у вирішенні проблем гастроентерології і вилікувати мільйони людей з порушеннями метаболізму.