Дослідники стверджують, що при помірному споживанні цукор не завдає такої шкоди організму, як це роблять цукрозамінники.

Штучні підсолоджувачі є однією з найбільш затребуваних харчових добавок у всьому світі – останнім часом їх особливо активно використовують виробники низькокалорійних напоїв і продуктів. Нове дослідження американських вчених з Медичного коледжу Вісконсіна представило нові дані про те, як цукрозамінники можуть змінювати фізіологічні процеси, що відбуваються в людському організмі. Подібні зміни, переконані дослідники, пов’язані з розвитком ожиріння і діабету.

Вченими проводилися експерименти в умовах лабораторії, так і на тварин. Різні групи щурів отримували з їжею глюкозу, фруктозу, а також штучні підсолоджувачі – аспартам, ацесульфам калію (найбільш часто використовувані для виробництва їжі і напоїв «нуль калорій). Через три тижні в організмі тварин були виявлені значні відмінності.

Читайте також:  Лікар розповів про вплив стресу на жіночий організм

Наукові фахівці заявили, що в живому організмі функціонує природний біохімічний механізм переробки цукру – при помірному споживанні тіло справляється з розщепленням і «утилізацією» цього продукту без того, щоб нарощувати жирову масу. Але як надмірне споживання цукру, так і споживання цукрозамінників вкрай негативно позначається на цьому процесі.

«Штучні підсолоджувачі змінюють спосіб переробки жиру організмом і отримання енергії. Заміна цукру некалорійними штучними підсолоджувачами руйнує механізм його засвоєння, призводячи до негативних змін у жировому і енергетичному метаболізмі. Крім того, в крові накопичується ацесульфам калію, висока концентрація якого надає шкідливу дію на клітини внутрішньої поверхні кровоносних судин», – такий висновок про вплив цукрозамінників було зроблено авторами проекту.

Читайте також:  Знайдено спосіб швидко забути про свого колишнього

Джерело: МедікФорум