Іноземні медики склали Європейський кодекс по раку, в якому перерахували правила, які мінімізують ризик розвитку злоякісних пухлин.

Необхідно кинути курити, так як кожна викурена пачка сигарет збільшує ризик розвитку відразу декількох видів раку. Медики вважають, що тютюновий дим є однією з причин розвитку десяти видів раку (в тому числі, шийки матки, носоглотки, підшлункової залози, горла, стравоходу, легенів).

У раціон слід включати більше сезонних овочів і фруктів, а червоне м’ясо слід вживати в обсязі до 500 грамів у тиждень.

Експерти радять скоротити проведення часу в екологічно несприятливих районах і частіше гуляти на свіжому повітрі.

Читайте також:  Кому не можна їсти картоплю: рекомендації дієтолога

При цьому потрібні хоча б мінімальні фізичні навантаження на кшталт ходьби.

Зайва вага є фактором ризику. Ожиріння – це причина високого тиску і високого рівня цукру в крові. Воно може спровокувати, в тому числі, рак печінки, простати, товстої кишки, нирок, матки і молочних залоз. І найнебезпечніше скупчення жирових мас в області черевної порожнини.

Потрібно мінімізувати вживання спиртного. Щоденне вживання алкоголю підвищує ризик онкології на 30%. За словами медиків, у любителів випити діагностують найчастіше рак глотки, стравоходу, горла, товстої кишки, печінки і молочних залоз.

Крім того, слід вчасно проходити профілактичні обстеження і вчасно здавати аналізи.

Читайте також:  Дієтологиня розповіла, кому варто відмовитися від вживання капусти

Раніше повідомлялося, що є основні фактори, що сприяють розвитку раку. Це куріння, ожиріння, цукровий діабет другого типу, шкідливі умови праці, неправильне харчування, спадковість.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News