Про шкоду цукру сьогодні не писав тільки ледачий, але пояснити, чому ми його так любимо, може далеко не кожен. І дійсно, що змушує нас раз за разом тягнутися за шоколадкою або пончиком, залишаючи без уваги інші, більш корисні страви?

Скажемо спасибі стародавнім людям і сучасним рекламщикам

Відповідь, як завжди, криється в еволюції. Саме солодкі і жирні продукти володіють найвищою енергетичною цінністю, а значить, наші предки вживали завдяки їх поживним властивостям. Тепер можна зі спокійною душею визнати, що любов до калорійної їжі дісталася нам від стародавніх людей.

І дійсно, прислів’я «На смак і колір товаришів немає» втрачає свою актуальність, коли справа стосується солодкого: незалежно від кількості щодня споживаних цукерок, тістечок і десертів, смачним його визнає більшість людей. Але постійте, адже банани, хурма і яблука – теж солодкі, так чому ж ми продовжуємо набивати кишені шоколадними батончиками і печивом? Тут подяку можна висловити тільки маркетологам, які ретельно продумали дизайн упаковки і самої ласощі, постійно нагадуючи через рекламу, до чого приємно їсти їх продукт.

Шкода і користь цукру

Солодке щастя

Можливо, ви задавалися питанням: якщо цукор і справді такий поганий, чому його дають хворим при фізичному виснаженні або інтоксикації? Саме тому, що ослаблена людина не може витрачати сили на їжу, а швидко отримати енергію можна за допомогою глюкози, яка є безцінною живильною речовиною для організму. Але безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Людина дуже швидко впадає в залежність від солодкого, оскільки воно приносить миттєве задоволення.

Ендорфіни викидаються в кров, ми відчуваємо ейфорію, і наступного разу навряд чи станемо шукати інший спосіб зробити себе трішки щасливішою. Примітно, що в світі вже існують клініки, що займаються реабілітацією цукрозалежних хворих. У процесі лікування вони стикаються з тими ж труднощами, що й інші залежні: фізичні страждання, гнів, депресія та ін.

Як відмовитися від солодкого

Як обдурити мозок?

Багато людей прагнуть відмовитися від солодощів, але не варто забувати, що виробники продуктів харчування додають цукор в хлібобулочні вироби, консерви, напої, соуси та іншу їжу, на етикетках якої ви не знайдете інформації про його кількість. Ми споживаємо цукор, не відаючи про те, а коли рівень глюкози в крові знижується, почуття голоду накриває нас з новою силою.

Як же досягти золотої середини? Всього-то й потрібно, що стабілізувати рівень цукру в крові за допомогою правильного харчування. Упор потрібно робити на складні вуглеводи, які довго засвоюються, рівномірно підвищуючи і рівень цукру. Як результат – людина довше відчуває ситість, і спокуса з’їсти цукерочку істотно слабшає.
 
Не потрібно панічно боятися зайвої ваги або цукрового діабету, переходячи на триразове харчування вівсянкою або гречки. Чим довше перерви між прийомами їжі, тим нижче рівень цукру в крові. У такі моменти у нас погіршується настрій, все на світі дратує, і ми йдемо пити чай з шоколадкою. Дієтологи не дарма радять харчуватися часто, невеликими порціями: так рівень цукру завжди буде в нормі, і ніяких спалахів голоду ви не відчуєте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШОКОЛАД: НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ

СТРАШНІШЕ, НІЖ ЦУКОР

ЩО ТАКЕ ЗДОРОВЕ ХАРЧУВАННЯ