Вчені стверджують, що практично щодня більшість з нас робить безліч дій, наслідки яких можуть приймати форму хвороб, включаючи онкологічні. Список звичок, здатних провокувати розвиток раку, склали учені з Канади.

На думку канадських вчених, пристрасть до тютюну не перше, що загрожує людині онкологією. Зокрема, та шкода, яку завдає організму стабільне недосипання, нітрохи не слабкіша за руйнівну дію сигарет, переконані дослідники.

«У тих пацієнтів, які сплять менше 7 годин на добу, онкологію виявляють так само часто, як у курців», – констатували наукові фахівці.

Крім того, згубною для здоров’я ними була названа звичка проводити багато часу в положенні сидячи. Необхідно влаштовувати фізичну розминку своїм м’язам кожні півгодини, – інакше почне збільшуватися ризик розвитку раку легенів, простати або грудей.

Приготування їжі на газовій плиті дослідники також віднесли до тих побутових дій, які збільшують ймовірність розвитку онкозахворювання. Несприятливі процеси в людському організмі, що приводять до раку, можуть розвиватися під дією часток окису вуглецю, двоокису азоту, а також формальдегіду, що проникають в тіло, вони з’являються в повітрі під час горіння газу.

Також медики настійно радять утримуватися від видавлювання вугрів, читання в туалеті і перегляду телевізора під час їжі – все це звички, які приховують дуже велику небезпеку для здоров’я, але як правило сприймаються як набагато менш нешкідливі, відмітили фахівці.

Джерело: МедікФорум