Дослідники з США, що представляють Університет Огайо, встановили, що рівень фізичної активності у чоловіків незадовго до зачаття впливає на розумові здібності їх дітей. Про цю знахідку вчених пише Eurek Alert.

Експериментуючи на мишах, вчені зробили висновок про те, що фізична активність батьків до моменту зачаття визначає «поведінку» сперматозоїдів. Залежно від активності чи пасивності сперматозоїди виробляють два різних набори мікро-РНК – коротких наборів з декількох десятків або сотень нуклеотидів, «командувачів» генами. Виявилось, що при високому рівні активності самців незадовго до зачаття нуклеотиди забезпечують включення генів, завдяки яким розвиваються високі когнітивні здібності.

«Заняття спортом незадовго до зачаття безпосередньо відображаються на когнітивному потенціал потомства, тоді як фізична активність протягом усього життя батьків великого впливу на потомство не надавала», – розповіли фахівці про виявлену ними закономірність.

Досліди з мишами показали, навіть самці з ожирінням і проблемами зі здоров’ям, але зуміли за тиждень до зачаття схуднути за рахунок зростаючої фізичної активності, могли в підсумку стати батьками більш розумних дитинчат порівняно з самцями, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Раніше ми писали про те, що може стати причиною чоловічого безпліддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІК БАТЬКА ВПЛИВАЄ НА КРАСУ ДИТИНИ

З ЯКИХ ЧОЛОВІКІВ ВИХОДЯТЬ ГАРНІ БАТЬКИ

ПОМИЛКИ РОЗЛУЧЕНИХ БАТЬКІВ

Джерело: МедікФорум