Думаєте, що повністю контролюєте свій організм і тіло? Помиляєтесь. Багато біологічних функцій непідвладні вольовим рішенням, стверджують вчені.

Приміром, підказують наукові фахівці, неможливо контролювати випадання волосся і зростання нігтів, інформує Planet Today. Щодня з голови людини облітає близько сотні волосинок, але іноді цей процес в силу генетики виявляється більш інтенсивним, – і зробити з цим нічого не можна. Звичайно, на стан волосся великий вплив надає догляд, але їх густота, товщина і гранична довжина, до якої вони виростають, залежать виключно від спадковості і генів.

Що стосується нігтів, то вони швидше на правій руці у правшів і на лівій – у лівшів. У середньому, нігті додають два з половиною міліметри в місяць, але в окремих випадках виростають більше, цей показник як і у випадку з волоссям обумовлений спадковим чинником.

Читайте також:  Деякі продукти харчування негативно впливають на настрій людини

Також незалежно від бажання людини її шкіра виробляє жир. За словами вчених, сальні залози виробляють цей жир для підтримки здоров’я шкіри, її захисту від забруднень і інших шкідливих факторів навколишнього середовища. Експерти радять не захоплюватися постійними умиваннями, особливо з використанням антибактеріальних продуктів косметики, інакше здоровий бар’єр шкіри може постраждати.

Крім цього не можна контролювати «гусячу шкіру» (це залишилося в нас фізіологічне нагадування про ті часи, коли далекі предки людини були покриті шерстю), позіхання, утворення слини, а також розмноження бактерій всередині організму і на поверхні тіла, доповнили список вчені.

Зміст снів і поява дивних думок – це теж процеси, що відбуваються з нами незалежно від волевиявлення. Вчені досі не можуть пояснити причину дивних сновидінь, пропонуючи тільки різноманітні гіпотези про механізми їх формування. Наприклад, є версія про те, що сни – це розширений стан свідомості, що виходить за межі звичайного мислення.

Читайте також:  Вчені відкрили, як слід харчуватися діабетикам для продовження життя

З нав’язливими думками, згідно з наявними науковими даними, стикалися хоча б одного разу більше 90 % людей. Представляючи собою небажані і недоречні думки або образи, вони виникають у нас в голові проти волі, причому у деяких людей цей процес трансформується в психічне захворювання.

Джерело: МедікФорум