Думаєте, що повністю контролюєте свій організм і тіло? Помиляєтесь. Багато біологічних функцій непідвладні вольовим рішенням, стверджують вчені.

Приміром, підказують наукові фахівці, неможливо контролювати випадання волосся і зростання нігтів, інформує Planet Today. Щодня з голови людини облітає близько сотні волосинок, але іноді цей процес в силу генетики виявляється більш інтенсивним, – і зробити з цим нічого не можна. Звичайно, на стан волосся великий вплив надає догляд, але їх густота, товщина і гранична довжина, до якої вони виростають, залежать виключно від спадковості і генів.

Що стосується нігтів, то вони швидше на правій руці у правшів і на лівій – у лівшів. У середньому, нігті додають два з половиною міліметри в місяць, але в окремих випадках виростають більше, цей показник як і у випадку з волоссям обумовлений спадковим чинником.

Також незалежно від бажання людини її шкіра виробляє жир. За словами вчених, сальні залози виробляють цей жир для підтримки здоров’я шкіри, її захисту від забруднень і інших шкідливих факторів навколишнього середовища. Експерти радять не захоплюватися постійними умиваннями, особливо з використанням антибактеріальних продуктів косметики, інакше здоровий бар’єр шкіри може постраждати.

Крім цього не можна контролювати «гусячу шкіру» (це залишилося в нас фізіологічне нагадування про ті часи, коли далекі предки людини були покриті шерстю), позіхання, утворення слини, а також розмноження бактерій всередині організму і на поверхні тіла, доповнили список вчені.

Зміст снів і поява дивних думок – це теж процеси, що відбуваються з нами незалежно від волевиявлення. Вчені досі не можуть пояснити причину дивних сновидінь, пропонуючи тільки різноманітні гіпотези про механізми їх формування. Наприклад, є версія про те, що сни – це розширений стан свідомості, що виходить за межі звичайного мислення.

З нав’язливими думками, згідно з наявними науковими даними, стикалися хоча б одного разу більше 90 % людей. Представляючи собою небажані і недоречні думки або образи, вони виникають у нас в голові проти волі, причому у деяких людей цей процес трансформується в психічне захворювання.

Джерело: МедікФорум