Хтось з нас п’є холодне пиво в спекотні літні дні, хто вибирає цей напій для душевного спілкування в компанії друзів, а хтось віддає перевагу супроводжувати ним перегляд матчу улюбленої футбольної команди. Тим не менш, не всім відомо, в чому полягає користь пива для здоров’я.

Є люди, які бачать в пиві тільки алкогольний напій, віддаючи при цьому закривати очі на його корисні властивості. Останні схильні применшувати користь пива.

Однак пиво містить більше білків і вітамінів групи В, ніж вино. Кількість антиоксидантів приблизно однаково в обох напоях. Але не варто забувати про те, що пиво містить хміль, який відсутній у вині.

Хміль є джерелом флавоноїдів і містить мінерали, які беруть участь у метаболічних процесах нашого організму.

Якщо тобі цікаво дізнатися, яка користь пива для здоров’я, залишайся з нами. В нашій сьогоднішній статті ми докладно поговоримо на цю тему. Напевно після цього тобі захочеться випити цього прохолодного напою.

У чому полягає користь пива для здоров’я?
Антиканцерогенні властивості

Хміль містить ксантоумол — з’єднання, що відноситься до групи флавоноїдів. Він грає важливу роль в профілактиці розвитку онкологічних захворювань.

Також пиво є важливим джерелом поліфенолів, що містяться в зернах злаків, які піддають ферментації. З цієї причини щодо профілактики раку цей напій є не менш ефективним, ніж червоне вино.

Оберігає від серцево-судинних захворювань

Завдяки вітаміну В6 пиво здатне захищати наше серце від різних захворювань. Цей вітамін перешкоджає накопиченню гомосистеина — амінокислоти, яка виробляється в людському організмі і шкодить здоров’ю артерій.

Також завдяки пиву наша кров стає більш рідкою. Це перешкоджає утворенню тромбів, здатних закупорювати наші артерії і призводити до проблем із серцем.

Помірне вживання пива знижує ризик розвитку запальних процесів, що викликають артеріосклероз, і відкладення жирових бляшок на стінках судин і вен.

Збільшує щільність кісток

Вживання пива в невеликих кількостях зменшує ймовірність появи переломів. Це відіграє важливу роль у профілактиці таких захворювань, як остеопороз. Також пиво оберігає наші кістки від дегенеративних змін, які з’являються з віком.

Якщо у твоїй родині були випадки таких захворювань, така інформація наповнить тебе оптимізмом.

Запобігає анемії

Пиво містить вітамін В12 і фолієву кислоту, тому вживання цього напою захищає наш організм від дефіциту цих речовин. Це відіграє важливу роль у профілактиці анемії.

Вітамін В12 необхідний для розвитку людини у хорошій пам’яті і здібності до високої концентрації і уваги.

Перешкоджає передчасному старінню

Вживання пива підсилює засвоєння вітаміну Е.

Вітамін Е є важливим антиоксидантом, який необхідний людині для збереження молодості. Завдяки пиву цей вітамін краще засвоюється нашим організмом. Це означає, що користь пива для здоров’я ще і в тому, що воно допомагає нам дбати про нашу шкіру і дозволяє уникнути її передчасного старіння.

Оберігає від появи каменів у жовчному міхурі

Регулярне вживання пива в невеликих кількостях позитивно позначається на рівні холестерину в крові людини.

Завдяки цьому зменшується концентрація жовчі і знижується ризик появи каменів у жовчному міхурі.

Дозволяє уникнути недоумства і захворювань артерій

Пиво не тільки допомагає нормалізувати рівень поганого холестерину (так званий LDL-холестерину) в крові. Завдяки йому рівень хорошого холестерину (HDL) збільшується на 10-20 відсотків.

Це знижує ризик появи таких проблем зі здоров’ям, як слабоумство і серцево-судинні захворювання.

Оберігає від каменів в нирках

Пиво відрізняється високим вмістом калію та магнію і при цьому містить зовсім невелику кількість солі. Завдяки цьому пиво можна вважати напоєм, корисним для профілактики утворення каменів у нирках.

Кремній, який міститься в пиві також дуже легко засвоюється, що захищає наш організм від остеопорозу.

Хороший сечогінний

Напевно ти помітила, що після кухля пива завжди виникає бажання піти в туалет.

Дійсно, цей пінний напій є ефективним діуретиком. Це означає, що він допомагає нашому організму виводити токсини і шлаки разом із сечею.

Знижує рівень стресу

Як і інші алкогольні напої, пиво допомагає нам розслабитися, у результаті чого помітно знижується рівень стресу. Після цього тобі буде легше заснути.

Очищає кишечник

Не варто забувати і про те, що пиво є багатим джерелом розчинної клітковини.

Клітковина приносить велику користь нашому здоров’ю: вона корисна для серця і кишечника. Завдяки їй наш кишечник завжди залишається чистим.

Найголовніше — знати міру

Пиво здатне приносити велику користь нашому здоров’ю. При цьому дуже важливо розуміти, що це зовсім не означає, що його можна пити в необмежених кількостях щодня.

Помірне вживання пива охоронить тебе від зайвих калорій і пов’язаних з цим негативних наслідків.

Варто пам’ятати і про те, що пиво містить алкоголь. Тому зловживання ним може призвести до формування залежності. Не забувай про те, що важливо дотримувати міру.