Данські вчені дійшли висновку про те, що вживання винограду допомагає людям боротися з остеопорозом – захворюванням, що руйнує кісткову тканину. Результати їх роботи опубліковані у профільних виданнях.

Відомо, що винограду приписується багато корисних властивостей. Дослідження, яким займалися датські біологи, мало дати відповідь, чи дійсно виноград може чинити істотний і важливий для здоров’я ефект у відношенні здоров’я, повідомили «Евросмі».

З’ясувалося, що наукові фахівці змогли переконатися в корисності винограду, – конкретно для стану кісток. Медики виявили, що вживання винограду зміцнює їх, позитивно впливаючи на щільність кісткової тканини. За їх словами специфічні речовини, що містяться в ягодах винограду – це справжній будівельний матеріал для костей. Зміцнити він, до речі, допомагає не тільки кістки, але і зуби.

Темний виноград багатий корисними речовинами – це вітаміни А, Е, В, Р, З, амінокислоти, пектини, клітковина, інші мікроелементи. У попередніх дослідженнях вчені отримували докази того, що вживання винограду вкрай сприятливо для серця – на деяких людей він діє навіть сильніше, ніж ліки. Крім того, висловлювалася думка про те, що виноград корисний як засіб боротьби з онкологією шлунка.

Вчені вважають, що антиоксидант ресвератрол, який міститься у винограді знищує небезпечні бактерії і сприяє відновленню кислотного балансу шлунка. Навіть 500 міліграм цієї речовини допомагають людині зберегти здоров’я і уникнути розвитку патології, констатували наукові фахівці.