Гострі вірусні інфекції починають активуватися в січні-лютому. При перших симптомах , потрібно залишатися вдома , щоб не почалися ускладнення.

ГРВІ

Гостра вірусна інфекція ( ГРВІ) – серйозне захворювання , що перешкоджає нормальному диханню. Захворювання починається як вірусна інфекція в носі , трахеї або в легенях. Якщо інфекцію не лікувати , то вона може поширитися по всій респіраторній системі організму.

ГРВІ перешкоджає надходженню кисню в організм , що може призвести до летального результату. Також , ГРВІ – це інфекції , які передаються повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Захворювання , дуже поширене. Становить особливу небезпеку для дітей , людей похилого віку , і для тих людей , у яких спостерігаються порушення в імунній системі. За даними ВООЗ по всьому світу від ГРВІ помирає 2.6 млн дітей щорічно .

Основні симптоми ГРВІ

Перші симптоми ГРВІ зазвичай з’являються в носі і верхньому відділі дихальних шляхів. Основні симптоми захворювання:

 • закладеність носа або легенів ;
 • ринорея ( сильне виділення водянистого слизу з носа);
 • кашель ;
 • запалене горло ;
 • м’язові болі ;
 • слабкість.

Якщо хвороба прогресує , то може початися жар і озноб. Також , хвороба може супроводжуватися такими симптомами:

 • утрудненість в диханні ;
 • запаморочення ;
 • низький рівень вмісту кисню в крові ;
 • втрата свідомості.
Коли проходять симптоми ГРВІ
 • Запалення в горлі і чхання з’являються на ранніх етапах розвитку хвороби. І зазвичай проходять через 3-6 днів.
 • Субфебрильна температура (слабкий прояв лихоманки ) і м’язові болі зазвичай супроводжують початкові симптоми , зазвичай проходять через тиждень.
 • Закладеність носа , носових пазух , вушних пазух – загальні симптоми , зазвичай зберігаються протягом першого тижня. У близько 30 % всіх пацієнтів дані симптоми зберігаються протягом двох тижнів , хоча всі ці симптоми зазвичай проходять самі через 7-10 днів .
 • Зазвичай перші кілька днів назальні пазухи не забиті , з носа виділяється рясний водянистий слиз , але через деякий час слиз стає густішим , набуває кольору ( зелений або жовтий). Зміна кольору виділень автоматично свідчить про наявність бактеріальної інфекції , в більшості випадків стан проходить через 5-7 днів .
 • Кашель з’являється в більшості випадків ГРВІ , і зазвичай більш продуктивний, ніж при грипі. Мокротиння варіюються від прозорого до жовто-зеленого і зазвичай проходять через 2-3 тижні. Хоча , затяжний сухий кашель може зберігатися протягом 4 тижнів у 25 % випадків всіх інфекційних захворювань.
Що викликає ГРВІ ?

У деяких випадках визначити причину виникнення ГРВІ складно , а з виявлених виділяють наступні:

Аденовіруси – клас мікроорганізмів , які стають причиною виникнення ГРВІ. До аденовірусів відносяться більше 50 різних видів вірусів , які викликають запалення верхніх дихальних шляхів , бронхіт , запалення легенів.

Пневмокок – тип бактерії , через який виникає менінгіт. Хоча , даний вид бактерій може викликати такий вид респіраторного захворювання , як пневмонія .

Риновіруси – є вірусами , які викликають застуду і не викликають сильних ускладнень. Хоча , у дітей , людей похилого віку і у людей зі слабкою імунною системою , застуда може розвинутися в гостру вірусну інфекцію.

Діагностика ГРВІ

При огляді пацієнта лікар звертає особливу увагу на дихання пацієнта. Звуки , які видають легені при диханні , перевіряються на наявність рідини і запалення. Доктор оглядає ніс і горло.

Якщо інфекція прогресує , або хвороба сильно розвинулася , то необхідно зробити флюорографію , щоб подивитися на стан легенів.

Хто перебуває в групі ризику захворювання на ГРВІ ?

Практично будь-якій людині складно уникнути захворювання вірусами та інфекціями , але існує група ризику , коли поглиблюється розвиток хвороби. Імунні системи дітей і старих більш чутливі до ураження різними вірусами .

Діти перебувають у групі ризику , тому, що вони постійно контактують з іншими дітьми , які можуть бути носіями вірусу. Часто діти не миють руки регулярно , труть брудними руками очі , засовують пальці в рот , що сприяє поширенню вірусів.

Люди з різними серцевими захворюваннями , а також з хворобами легень частіше хворіють на ГРВІ .

Будь-яка людина з ослабленою імунною системою потрапляє в групу ризику захворювання на ГРВІ . Наприклад , курці , які також складніше проходять процедуру одужання.

Лікування ГРВІ

Не існує однозначного лікування при ГРВІ.

Схему лікування призначає лікар , виходячи із симптомів , які виявлені при огляді. Не слід займатися самолікуванням , потрібно завжди звертатися до лікаря.

Основне правило лікування ГРВІ – сидіти вдома і дотримуватися постільного режиму , інакше можуть початися ускладнення. Організм бореться з вірусом , тому впродовж перших кількох днів краще не виходити на вулицю.

Ускладнення при ГРВІ

Якщо ГРВІ не лікувати , або лікувати не правильно , то можуть виникнути сильні ускладнення , які можуть призвести до серйозних наслідків :

 • зупинка дихання
 • Порушення дихання ( дихальна недостатність)
 • Серцева недостатність з застійними явищами
Як можна запобігти виникненню ГРВІ

У більшості випадків ГРВІ не піддаються лікуванню. Тому профілактика є кращим способом захисту від шкідливих інфекцій дихальних шляхів. Слід дотримуватися норм гігієни , щоб уникнути захворювання:

 • Потрібно часто і якісно мити руки , особливо якщо ви були в громадському місці.
 • Завжди чхайте в серветку , або рукав свого одягу. Звичайно , цей спосіб вас не врятує , але зупинить поширення інфекційного захворювання.
 • Уникайте торкання свого обличчя , особливо очей і рота , щоб мікроби не потрапили у ваш організм.
 • Не паліть .
 • Включіть вітаміни в свій раціон харчування , особливо вітамін С, який допомагає зміцнити імунну систему організму людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ГОСТРА РЕСПІРАТОРНА ВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ (ГРВІ)

ЗИМОВІ ЗАСТУДИ. ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО ГРЗ, ГРВІ ТА ГРИП?