Алкоголь, жирна їжа або ліки збільшують у повсякденному житті навантаження на печінку, але в той же час прості заходи сприяють її оздоровленню. Ми підготували добірку простих порад, які допомагають поліпшити стан органу.

Як можна частіше їсти свіжі продукти. Готові страви з фастфуд-кухні і напівфабрикати зазвичай містять багато жиру і цукру, які обтяжують печінку. Таким продуктам слід віддавати перевагу свіжі, необроблені інгредієнти. Це захищає печінку.

Контролювати споживання алкоголю. Спиртне – ворог печінки номер один, тому відмова від нього є найкращою мірою для детоксикації органу. Відомо, що алкоголь пошкоджує клітини печінки, призводить до ожиріння печінки і подальшого цирозу печінки.

Пити воду і трав’яні чаї. Така звичка підтримує очищувальну функцію печінки, допомагає самому органу швидше звільнятися від потенційно токсичних компонентів. Детоксикації печінки сприяють вода і чаї з шавлії, м’яти, кульбаби, розторопші.

Приймати їжу в спокійній обстановці. Прийом їжі в умовах стресу і суєти, на ходу або за кермом порушує нормальні процеси травлення, сприяє переїданню, перевантажує шлунок, але і печінку. Їжте тільки коли ви дійсно голодні і зупиняйтеся, коли ви ситі. Приймайте їжу не поспішаючи, усвідомлено, в спокійній обстановці.

Не прагнути до ситних і важких десертів. Велика кількість жиру і цукру в такій їжі ускладнюють роботу печінки, тому не потрібно їсти щільні і важкі десерти щодня. Замість цього слід частіше вживати нежирний натуральний йогурт зі свіжими фруктами.

Використовувати ліки з розумом. Застосовуйте тільки ті ліки, які дійсно необхідні і призначені лікарем. Багато медикаментів мають властивість викликати пошкодження в печінці.

Відмовитися від сигарет. Не тільки алкоголь сприяє руйнуванню в клітинах печінки. Не багатьом відомо, що нікотин теж завдає сильного удару по печінці. Кидайте курити, якщо хочете поліпшити її стан.

Достатньо спати. Повноцінний сон сприяє процесам регенерації у всьому організмі, включаючи печінку.

Уникати токсинів. Токсини з навколишнього середовища часто непомітно проникають в їжу. Серед найгірших ворогів печінки-плісняві гриби. Ніколи не їжте хліб та інші продукти навіть з найменшими слідами цвілі.

Проходити обстеження. Наскільки здорова ваша печінка, найкраще перевірити за допомогою простого аналізу крові. Проводити щорічні аналізи крові корисно всім, хто старше 35 років.

Джерело: МедікФорум