Алкоголь, жирна їжа або ліки збільшують у повсякденному житті навантаження на печінку, але в той же час прості заходи сприяють її оздоровленню. Ми підготували добірку простих порад, які допомагають поліпшити стан органу.

Як можна частіше їсти свіжі продукти. Готові страви з фастфуд-кухні і напівфабрикати зазвичай містять багато жиру і цукру, які обтяжують печінку. Таким продуктам слід віддавати перевагу свіжі, необроблені інгредієнти. Це захищає печінку.

Контролювати споживання алкоголю. Спиртне – ворог печінки номер один, тому відмова від нього є найкращою мірою для детоксикації органу. Відомо, що алкоголь пошкоджує клітини печінки, призводить до ожиріння печінки і подальшого цирозу печінки.

Читайте також:  Неприємні наслідки: 3 симптоми нестачі вітаміну D

Пити воду і трав’яні чаї. Така звичка підтримує очищувальну функцію печінки, допомагає самому органу швидше звільнятися від потенційно токсичних компонентів. Детоксикації печінки сприяють вода і чаї з шавлії, м’яти, кульбаби, розторопші.

Приймати їжу в спокійній обстановці. Прийом їжі в умовах стресу і суєти, на ходу або за кермом порушує нормальні процеси травлення, сприяє переїданню, перевантажує шлунок, але і печінку. Їжте тільки коли ви дійсно голодні і зупиняйтеся, коли ви ситі. Приймайте їжу не поспішаючи, усвідомлено, в спокійній обстановці.

Не прагнути до ситних і важких десертів. Велика кількість жиру і цукру в такій їжі ускладнюють роботу печінки, тому не потрібно їсти щільні і важкі десерти щодня. Замість цього слід частіше вживати нежирний натуральний йогурт зі свіжими фруктами.

Читайте також:  Печериці добре підходять для зниження холестерину та оздоровлення серця

Використовувати ліки з розумом. Застосовуйте тільки ті ліки, які дійсно необхідні і призначені лікарем. Багато медикаментів мають властивість викликати пошкодження в печінці.

Відмовитися від сигарет. Не тільки алкоголь сприяє руйнуванню в клітинах печінки. Не багатьом відомо, що нікотин теж завдає сильного удару по печінці. Кидайте курити, якщо хочете поліпшити її стан.

Достатньо спати. Повноцінний сон сприяє процесам регенерації у всьому організмі, включаючи печінку.

Уникати токсинів. Токсини з навколишнього середовища часто непомітно проникають в їжу. Серед найгірших ворогів печінки-плісняві гриби. Ніколи не їжте хліб та інші продукти навіть з найменшими слідами цвілі.

Читайте також:  Скандинавська краса: 6 секретів молодості жителів півночі, щоб завжди виглядати свіжо

Проходити обстеження. Наскільки здорова ваша печінка, найкраще перевірити за допомогою простого аналізу крові. Проводити щорічні аналізи крові корисно всім, хто старше 35 років.

Джерело: МедікФорум