Лікар Олег Абакумов: мерзлякуватість, яка відчувається навіть при комфортній температурі, може сигналізувати про приховані проблеми зі здоров’ям.

В інтерв’ю лікаря були перераховані медичні причини підвищеної мерзлякуватості, яка може виникати навіть у досить теплій обстановці:

«У людини виникає відчуття, що їй дуже холодно, хоча жодних об’єктивних приводів для замерзання немає».

За словами Абакумова, однією з причин такої гіперчутливості до холоду є анемія, для якої характерний дефіцит заліза або знижений гемоглобін у крові. При анемії відбувається затримка з доставкою крові – у вигляді реакції у відповідь організм розширює судини. При цьому здійснюється швидка тепловіддача, що сприяє мерзлякуватості.

Також людина може постійно мерзнути через нестачу вітамінів А та Е, насичених жирів. Ці компоненти необхідні нормальної роботи печінки, що відповідає за нагрівання крові.

Продовжуючи, медик зазначив, що за підвищеною мерзлякуватістю (особливо у жінок) часто ховаються проблеми зі щитовидною залозою. Цей орган виробляє гормони, які впливають обмін речовин. Якщо активність залози знижується, розвивається гіпофункція, гіпотиреоз, це тягне за собою процеси зниження виробництва гормонів і разом з ними обмінних процесів. Коли обмін речовин сповільнюється, людина мерзне.

Крім цього, на стан судин, відповідальних за кровопостачання та пов’язане з цим почуття тепла, впливає цукровий діабет. Цьому захворюванню властива периферична невропатія, що означає судинні ураження на «віддалених» ділянках тіла. У цьому випадку можуть постійно змерзнути ноги.