Гарне волосся і нігті – мрія кожного. А ви знаєте, скільки у вас щодня випадає волосся? Або який ніготь росте швидше?

Волосся на обличчі

Як правило, волосся на обличчі відростає швидше, ніж на інших частинах тіла. Якщо вам доводилося голити волосся на обличчі, то ви знаєте, що щетина з’являється вже через п’ять годин після гоління. Будь-який середньостатистичний чоловік, якби він перестав голитися, протягом життя міг би відростити бороду завдовжки більше 9 метрів.

Скільки волосся виростає в день

Щодня у людини випадає від 60 до 100 волосся. На втрату волосся впливають багато факторів, такі як час року, стан здоров’я, раціон харчування, вік і навіть вагітність. Наприклад, вранці і ввечері волосся росте швидше, а вночі – дуже повільно або взагалі перестає рости.

Чоловіче і жіноче волосся: в чому різниця?

Діаметр чоловічої волосини більший жіночої в півтора рази. Але, незважаючи на це, волосся чоловіків більш ламке. Діаметр волосся залежить також від раси та віку людини. У чорношкірих людей волосся найтовстіше – до трьох разів товще ніж, у світлошкірих.

Читайте також:  Переваги АСІТ-терапії в лікуванні алергії: відкриття для подолання алергічних реакцій
Волосся легке, волосся важке

В середньому, одна волосина може витримати вагу від 100 до 200 гр. Тому по міцності волосся можна порівняти з алюмінієвим дротом. Якщо з’єднати все волосся, яке росте на голові людини, в один джгут, то казка про Рапунцель стане цілком реальною.

Не ламайте ніготь на мізинці

Вчені до кінця не з’ясували, чому ріст нігтів залежить від довжини пальців. Однак відомо, що нігті на середніх пальцях ростуть швидше, ніж на інших: найдинамічніший ніготь – на середньому пальці активної руки. З іншого боку, на мізинці нігті відростають найповільніше.

Волохаті, як шимпанзе

Кількість волосся на квадратний сантиметр шкіри людини становить приблизно таку ж кількість, як і у шимпанзе. Волосяний покрив людини досить густий, але більшість волосинок занадто світлі і маленькі, що б бути помітними оточуючим.

Читайте також:  Лазерна епіляція: що це таке і чим характеризується?
Колір і густота

В середньому, у людини близько 100 тисяч волосяних цибулин, а з кожної виростає близько 20 окремих волосинок протягом життя. Однак густота волосся відрізняється в залежності від кольору. Так, у людей зі світлим волоссям близько 146 тисяч волосяних цибулин, у чорноволосих людей – близько 110 тисяч, у шатен 100 тисяч, і останнє місце за кількістю волосяних цибулин займають рудоволосі – близько 86 тисяч цибулин.

Чому манікюр доводиться робити частіше, ніж педикюр

В середньому нігті і на ногах і на руках відростають на 2,5 міліметра в місяць. Однак ви, напевно, помітили, що підстригаєте нігті на ногах рідше, ніж на руках. Це відбувається тому, що нігті на пальцях ніг ростуть в чотири рази повільніше, ніж на пальцях рук.

Читайте також:  Види мамопластики та показання до операції: рекомендації спеціалістів
Скільки живе волосся

Тривалість життя людської волосини складає приблизно від 3 до 7 років. Хоча людина втрачає багато волосся щодня, волосся має досить довге життя, якщо не піддається травмуванню. Воно можуть пережити безліч стрижок, зачісок і пройде не один рік, перш ніж воно випадуть.

Людина втрачає сотні волосся щодня, але потрібно втратити приблизно половину волосся, перш ніж хто-небудь помітить, що ви облисіли.

Їм не страшні ні холод, ні спека

Волосся людини фактично незнищенне. Крім того, що волосся легко займисте, воно практично не уразливе. Волосся не може бути зруйноване ні холодом, ні змінами клімату, ні водою, ні іншими силами природи, так само воно стійке до багатьох типів кислот і хімічних речовин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТИПИ ВОЛОССЯ І ДОГЛЯД ЗА НИМИ

ЯК ЗРОБИТИ ВОЛОССЯ ЗДОРОВИМ

ДІАГНОСТИКА ЗДОРОВ’Я ПО НІГТЯХ