Багато людей мріють скинути зайву вагу, при цьому вони досить довго налаштовуються на процес відвикання від калорійної їжі. Це дійсно дуже складно, так як харчові звички дуже швидко входять у наш звичайний спосіб життя, тому розлучатися з ними завжди важко. При цьому нерідко розвивається залежність від продуктів харчування, до яких ми себе привчили. Але це не привід впадати у відчай, адже потрібно скористатися порадами, які допоможуть вам схуднути навіть у тому випадку, якщо виключити можливість дотримання будь-якої дієти. Досить переглянути свою харчову поведінку, і можливо ви самі побачите ті помилки, які регулярно здійснюєте, що і заважає вам схуднути. Ми зібрали поради, які позбавлять вас від проблем із зайвою вагою і дозволять подолати складності з схудненням.

12 харчових помилок, які заважають худнути і призводять до зайвої ваги

1. Перед їжею слід випивати склянку води. Про це правило знають багато, але мало хто його дотримується. Всі дієтологи наполегливо рекомендують перед їжею випивати склянку води. По-перше, таким чином ви зможете зрозуміти, чи дійсно ви голодні, чи це почуття спраги. По-друге, вода заповнить частину об’єму шлунка, і ви вже з’їсте набагато менше. А ось після вживання їжі краще утриматися від чаю або води. Хоча б 30-40 хвилин нічого рідкого в шлунок потрапляти не повинно.

2. Намагайтеся використовувати якомога більше посуду для сервіровки. Подібна традиція спостерігається в Японії, де їжа розкладається на різні тарілки. Коли ви бачите на столі велику кількість посуду, відбувається зоровий обман, і людині здається, що на столі дуже багато їжі. В такій атмосфері набагато швидше приходить насичення. А ось у нашій країні, як і в Європі, дуже часто на одній тарілці розміщується і гарнір, і основне блюдо, салат і навіть соус. В результаті людина об’їдається.

3. Навчіться їсти китайськими паличками. Завдяки цьому атрибуту ви зможете значно менше з’їсти. Це вже науково доведений факт, який демонструє, що люди, які використовують в процесі їжі китайські палички, з’їдають на 25% менше їжі.

4. Не їжте під час перегляду телевізора або перед іншими гаджетами. Ця звичка є однією з найбільш шкідливих. Коли людина захоплюється сюжетом цікавої телепередачі або фільму, за статистикою вона з’їдає на 40% їжі більше, ніж вона це зробив би без телевізора.

5. Перетворіться в привереду. Уважно вивчайте склад обраних продуктів, і при знаходженні в них невідомих слів, намагайтеся дізнатися, що ж вони означають. Як тільки ви почнете вибірково ставитися до продуктів, які входять до складу вашого раціону, ви відразу ж помітите результати. Чим більше людина вживає натуральних природних продуктів, тим краще стає якість його шкіри, процесів травлення, і навіть самопочуття!

6. Не варто доїдати всю їжу до кінця. У нашій країні нерідко люди дотримуються стереотипів, що викидати їжу негоже, тому треба доїдати все до кінця. Також вважається, що залишилася, їжа на тарілці в гостях визнається поганим тоном. Але насправді саме погане та шкідливе це переїдання. Пам’ятайте, що здоров’я набагато важливіше!

7. Їжте з маленької тарілки. Коли людина користується великою глибокою посудом, він підсвідомо кладе набагато більше їжі у неї, що йому потрібно. Як тільки він переходить на плоскі тарілки з меншим діаметром, він відразу починає їсти менше. До того ж у таких тарілках можна красиво оформляти їжу, і це теж позитивно вплинути на процеси схуднення.

8. Намагайтеся уникати обіду з друзями. В такій атмосфері людина з’їдає на 30 – 40% більше. А якщо друзів багато, то ця цифра сягає 50%. Також статистика стверджує, що на корпоративних обідах з колегами людина завжди з’їдає набагато менше їжі. Виходить, що найменше почуття відповідальності ми відчуваємо тільки перед друзями.

9. Після кожного прийому їжі намагайтеся трохи прогулятися. Досить хоча б просто пройтися, і це вже піде на користь організму, так як процеси травлення в будь-якому випадку поліпшуються.

10. Продуктове різноманітність вважається ознакою збалансованого раціону. Але якщо людина хоче схуднути швидко, йому рекомендується сконцентруватися на одному продукті. В цьому випадку дуже хорошу підтримку надають різні розвантажувальні дні і монодієти. Але пам’ятайте, що тривати вони мають не більше тижня.

11. Міняйте стереотипи в харчуванні. Дуже багато людей дотримуються того типу харчування, яке йому прищепили з дитинства. У радянський час вважалося корисним з’їдати одночасно перше, друге, запивати все це компотом. Сьогодні ж принципи харчування значно змінилися, тому будьте готові до трансформації свого раціону, і це в будь-якому випадку позитивно позначитися на процесах травлення і на вашому стані здоров’я.

12. Припиніть пробувати їжу під час приготування їжі. В такій атмосфері людина з’їдає завчасно 50% тієї їжі, яка йому необхідна. А якщо в процесі обіду з сім’єю людина з’їсть ще 100% своєї звичної порції, то він значно переїсть. А якщо це вечеря з друзями, то порція за статистикою збільшується до 150% від звичних обсягів. Таким чином, людина з’їдає за вечір в два рази більше.

Як дотримуватися здорового харчування?

Експерти з харчування говорять про те, що бажання змінити свій спосіб життя відіграє ключову роль у цьому питанні. Якщо ви дійсно хочете схуднути, то ви будете використовувати ці правила здорового харчування, які допоможуть вам позбавитися від ненависних кілограмів. Звичайно, є способи скинути вагу в короткий термін, але тільки правильний підхід до харчування дозволить вам залишатися у формі довгий час після схуднення. Якщо ви не будете дотримуватися правил здорового харчування, то всі ваші зусилля можуть пройти даром.

Будьте уважні, і звертайте пильну увагу на свої звички в харчуванні. Нерідко ми самі здійснюємо непоправні помилки, які роблять украй негативний вплив не тільки на зовнішність, але і на стан здоров’я.