Правильний психологічний настрій так само важливий для успішного схуднення, як дієта і заняття спортом. Як налаштувати себе на перемогу над зайвою вагою?

Не секрет, що добившись успіхів в схудненні, людина починає ставитися до себе по-іншому – нова вага і нова фігура відображаються на її психологічному настрої. Але при цьому багато хто з тих, хто всерйоз вирішив боротися із зайвою вагою, забувають, що без правильних психологічних установок старання будуть безуспішними. Доказами тому є зриви дієт і повернення втрачених кілограмів (найчастіше з надлишком).

Пропонуємо вам озброїтися ефективними психологічними установками, які допоможуть вам налаштуватися на досягнення бажаного результату.

  • Знайдіть правильну мотивацію для схуднення. Мотивація дасть вам сили йти до мети, допоможе не піддатися гастрономічним спокусам і виконувати фізичні вправи із задоволенням. Мотиви до схуднення можуть бути різними – бажання налагодити особисте життя, кар’єрний ріст, можливі проблеми зі здоров’ям через зайву вагу та ін.
  • Повірте в успіх. Віра в свої можливості і в метод, вибраний для схуднення, прискорить просування до перемоги над зайвою вагою, зробить його більш ефективним і приємним. Постійно представляйте себе в новому бажаному образі і відзначайте, що з кожним днем ви все ближче до цієї мети.
  • Ставте перед собою тільки реальні і конкретні цілі. Визначте, на скільки вам потрібно схуднути, і за який період часу. При цьому не забувайте, що без шкоди для здоров’я можна втрачати 0,5-1 кг на тиждень. До того ж, такі темпи допомагають закріпити результат.
  • Якнайчастіше радійте. Наповніть своє життя задоволеннями, щоб не шукати задоволення в їжі (звідси – звичка «заїдати» негативні емоції). Займайтеся спортом: відомо, що вправи підвищують рівень «гормону радості» серотоніну, відвідуйте концерти і виставки, більше гуляйте, знайдіть собі хобі до душі. Відчуйте інтерес до життя і оточуючих. Це допоможе триматися подалі від холодильника.
  • Зробіть так, щоб дієта і фізкультура приносили вам задоволення. Найчастіше, походи в спортзал і необхідність обмежувати свій раціон певними продуктами худнучі сприймають, як нудну “зобов’язаловку». Між тим, завжди можна знайти альтернативу, яка принесе задоволення з користю. Наприклад, вибирайте дієту до душі, готуйте різноманітні смачні страви з корисних продуктів, знайдіть для себе той вид фізичної активності, який буде цікавий і приємний саме вам.
  • Насолоджуйтесь здоровим способом життя, виключивши почуття провини. Жорсткі дієти підштовхують до зривів, а потім виникає почуття провини і ненависті до себе, з’являється бажання «заїсти» проблему. Щоб цього не трапилося, іноді влаштовуйте «розвантажувальні дні навпаки». Визначте, в який день у вас не буде тренувань, а в який день ви можете дозволити собі шматочок торта. Такі дні – краща профілактика зривів.
  • Думайте позитивно. Під час дієти може загострюватися така психологічна проблема, як невпевненість в собі. Не варто піддаватися цьому і жаліти себе – краще займіться медитацією або повторюйте психологічні установки, які налаштують на успіх. Худнучим підійдуть такі установки: «Я люблю своє тіло», «У мене відмінна фігура», «Органи мого тіла здорові і нормально функціонують». Всі установки повинні бути в теперішньому часі і не містити заперечення (частки «не»).
  • Знайдіть собі компаньйона для схуднення. Боротися із зайвими кілограмами в компанії одного або кількох людей з такою ж проблемою значно легше, ніж поодинці. Обмін досвідом, підтримка «товаришів по нещастю», обговорення успіхів і невдач допоможуть прийти до успіху.

Існують і інші психологічні прийоми, що сприяють схудненню. Деякі з них можуть здатися екзотичними. Наприклад, вчені з Університету Міссурі пропонують худнути за допомогою віртуальних ігор, в яких людині потрібно створити аватар. На думку вчених, наділивши віртуальний персонаж бажаною зовнішністю, людина із зайвою вагою буде прагнути бути схожою на нього і зовні. Більш звична версія цього психологічного прийому – повісити на холодильник фото, де ви виглядаєте струнким. Щоразу, дивлячись на фото, ви будете прагнути знову здобути красиву фігуру, а заодно позбудетеся від бажання зайвий раз відкрити холодильник. Якщо у вас немає такого фото – графічний редактор вам в допомогу!

Інші наукові експерименти показали, що кількість з’їденого залежить від кольору тарілок і шпалер на кухні. Виявляється, якщо колір блюда збігається з кольором тарілки, то людина може з’їсти більше. Контраст допомагає правильно оцінити розмір порції. На думку психологів, червоний, помаранчевий і жовтий колір тарілок і шпалер на кухні стимулює апетит. А світло-зелені, світло-жовті, сірі, смарагдові, коричневі кольори допомагають його контролювати.

З’являється все більше доказів того, що причина проблем з фізичним здоров’ям, включаючи зайву вагу, криється у свідомості людини. Ось чому, переглянувши свої психологічні установки, людина може стати здоровішою і красивішою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЗБЕРЕГТИ ФІГУРУ ПІСЛЯ ДІЄТИ

ЯК ШВИДКО СХУДНУТИ НА 10 КГ

ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА ДЛЯ СХУДНЕННЯ