У числі кращих продуктів, вживання яких позитивно позначається на серці, видання Express назвало часник.

Одне з провідних британських ЗМІ, видання Express опублікувало після розмови з фахівцями список з декількох продуктів, здатних поліпшити стан серця за рахунок зниження рівня холестерину. Перш за все, необхідно домагатися зниження кількості «поганого» холестерину ЛПНЩ, який накопичується у вигляді бляшок на стінках кровоносних артерій. Згодом ці холестеринові відкладення розростаються, що ускладнює проходження достатньої кількості крові по артеріях. Іноді холестеринові бляшки відривається від стінок і утворюють згусток: якщо він закупорить собою, може виникнути Серцевий Напад або інсульт.

Фахівці констатують: хоча високий рівень холестерину може передаватися у спадок, він часто є результатом нездорового способу життя. Для боротьби з його надлишком і з утворенням холестеринових пробок в судинах експерти рекомендують включати в раціон при відсутності протипоказань наступні продукти.

Авокадо. Є багатим джерелом мононенасичених жирів і клітковини – двох поживних речовин, які є особливо ефективними, коли мова заходить про зниження концентрації «поганого» ЛПНЩ – холестерину. За даними Express, клінічні дослідження підтверджують даний ефект рослинного продукту. Так, в одному дослідженні дорослі люди з надмірною вагою і високим рівнем холестерину ЛПНЩ, що з’їдали один авокадо в день, змогли домогтися його більш значного зниження, ніж ті, хто не їв.

Горіхи. Волоські горіхи багаті рослинним розмаїттям жирних кислот омега-3, що важливо для поліпшення стану серця. У свою чергу, мигдаль багатий L-аргініном, амінокислотою, яка допомагає організму виробляти оксид азоту, розслабляючий стінки судин і стабілізуючий кров’яний тиск. До того ж в горіхах містяться кальцій, магній і калій – мінерали, також сприяють нормалізації показників артеріального тиску, що знижує ризик серцевих захворювань.

Продовження на наступній сторінці: 1 2