ГоловнаАлергіяУвага, весняна алергія!

Увага, весняна алергія!

З початком весняної пори року багатьох жителів мегаполісів починає турбувати горезвісне “Апчхи!”, сльозоточивість, закладеність носа. Такий стан вкрай неприємний, складно переносимий, і порушує нормальний перебіг звичайних справ – це алергія. Переважна кількість алергіків проживає у великих містах, тут їх стан провокує далеко не ідеальна екологічна середа.

Алергія на цвітінняКрім того, виникнення алергії можуть спровокувати ослаблення імунітету, сильний стрес і, звичайно ж, генетична схильність. Не поспішайте радіти за молоду людину, серед близьких родичів якого є астматики або алергіки, якщо його ця доля минула. Дуже часто поява алергічних реакцій наздоганяє людини до 25-40 рокам.

Розвиток такого стану не можна пускати на самоплив, не можна його ігнорувати і вкрай протипоказано займатися самолікуванням. Останнє може бути як неефективним, так і шкідливим. Найпростіший шлях полегшити свій стан – це звернутися до лікаря. Якщо вас з приходом весни раптово став мучити нежить, дерматит, сльозоточивість та інші раніше неспостережувані симптоми, не відкладайте візит до лікаря на потім. Відвідайте кваліфікованого алерголога або як мінімум дільничного терапевта. Доктор призначить вам аналіз з метою виявити, що саме є алергеном в конкретно вашому випадку.

Чим алергія відрізняється від застуди?

Для когось перебіг алергії може асоціюватися з простудним захворюванням, проте, це лише поверхневий погляд на ситуацію. Застуда розвивається поступово, а алергія наздоганяє різко і раптово. Нежить та сльозоточивість відразу стають рясними. Ніколи алергія не супроводжується ломотою в тілі, температурою, головним болем. Її часті супутники – це почервоніння очей і їх роздратування, чхання, можливо, кропив’янка і свербіж шкіри. І нарешті, якщо застуда відступає через тиждень-другий, то алергія буде продовжуватися до тих пір, поки не зникне з поля дії алерген, що її викликає. Добре, якщо рослина відцвіте або ви зміните місце розташування, в іншому випадку “Апчхи!” стане вашим супутником на кілька місяців.

Важливо в даному випадку звернутися до лікаря і придбати за його призначенням протиалергенний препарат.

Як протистояти алергії?

ЛікарБоротися з данною недугою обов’язково потрібно з професійною допомогою медиків. Самостійний вибір препарату – це метод “тику” і тут він неефективний. Навесні алергію найчастіше викликає цвітіння рослин – квітів і дерев. Сучасна фармацевтична промисловість пропонує достаток антигістамінних препаратів широкого спектру дії, але і вони мають свої недоліки (можуть викликати побічні дії і мати ряд протипоказань, викликати звикання). Крім того, необхідно усувати дію конкретного алергену, а його походження можна встановити лише в лабораторних умовах. Недбале ставлення до алергії загрожує виникненням бронхіальної астми та інших ускладнень, тому не нехтуйте спілкуванням з лікарем, якщо вже алергія вас наздогнала. Якщо препарат, прописаний лікарем виявляється неефективним протягом найближчого часу, зверніться у клініку за повторною консультацією.

Паралельно з прийомом противоалергенних препаратів рекомендується:

  • здійснювати щоденне вологе прибирання будинку, встановити зволожувач повітря;
  • Не сушити білизну на балконі, на вікна встановити москітні сітки, які можна періодично обприскувати водою (втім, як і штори, і фіранки);
  • по поверненню додому з вулиці не відкладати прийом душових процедур (мити потрібно і тіло, і голову, бо на волоссі найчастіше і в більшій кількості може скупчуватися невидимий неозброєному оку алерген);
  • промивати ніс і горло соляними розчинами домашнього приготування або купленими в аптеці;
  • зміцнювати загальний імунітет і мікрофлору кишечника;
  • хоча б на час загострення алергії відмовитися від алкоголю та куріння.