Дослідження показують, що продукти харчування, багаті калієм, магнієм і волокнами, зменшують артеріальний тиск. Ось 5 найбільш корисних продуктів, які також містять мінімум натрію.

Буряк. Репутація цього овоча в якості ідеального продукту для боротьби з гіпертонією давно науково підтверджена. Буряк багатий окисом азоту, який розширює кровоносні судини і зменшує ризик гіпертонії. Вживайте буряк в натуральному вигляді і в якості соків.

Банани. Вони насичені калієм, який відіграє значну роль у справі управління гіпертонією. А ще цей мінерал зменшує вплив натрію і полегшує тиск на стінки кровоносних судин.

Ягоди. Чорниця і полуниця містять компоненти антиоксидантів під назвою антоціаніни. А вони пов’язані зі зменшенням ризику розвитку гіпертонії.

Темний шоколад. Ці ласощі більш ніж на 60% складаються з твердих какао-бобів. Наукові дослідження пов’язували вживання багатого какао-бобами шоколаду зі зменшенням артеріального тиску у людей з гіпертонією і передгіпертонією.

Зелені листові овочі. До них відносяться салат латук, кале, шпинат, а також деякі інші продукти, що містять неабияку кількість калію. Його перевага в тому, що він допомагає ниркам виводити натрій разом з сечею. А чим нижчий вміст натрію в організмі, тим нижче і артеріальний тиск. Про це пише The Health Site.