Крім володіння блідою шкірою, світлим волоссям і обгорілими до кольору омара плечима, науковці називають і інші аспекти підвищеного ризику раку шкіри. Не забувайте користуватися сонцезахисними засобами!

Біле вино

Не хочемо псувати вам задоволення, але згідно з дослідженням, опублікованим у журналі «Епідеміологія і профілактика раку», кожен келих білого вина в день пов’язують з 13% підвищенням ризику меланоми. Вчені припускають, що причиною є ушкоджуючий ДНК ензим ацетальдегід, який міститься в усіх алкогольних напоях, але особливо — в білому вині. Просте рішення: віддавайте перевагу червоному вину, яке, на думку вчених, набагато рідше сприяє утворенню меланоми завдяки високому рівню антиоксидантів.

Читайте також:  Названа найкорисніша крупа
Папіломавірус людини

Дослідження, опубліковане в Британському журналі медицини, виявило взаємозв’язок між штамами папіломавірусу людини і поширеністю сквамозних карцином — немеланомного раку шкіри. Носії більшого числа штамів папіломавірусу володіють і підвищеним ризиком появи сквамозних карцином. Якщо ви не знаєте, що ви є носієм папіломавірусу людини, це варто перевірити.

Руда рідня

Нове дослідження в журналі Nature Communications показало, що навіть володіння геном, відповідальним за руде волосся — то є наявність кровних родичів з цим кольором волосся — на 42% збільшує ризик розвитку раку шкіри, пов’язаного з дією ультрафіолету, в порівнянні з людьми, які не володіють геном «рыжизны» .

Читайте також:  Дефіцит цинку: його симптоми і продукти, щоб уникнути
Сік цитрусових

1,5 і більше склянок апельсинового або грейпфрутового соку в день підвищують ризик меланоми на 36%. Це відкриття вчені опублікували в Журналі клінічної онкології, підозрюючи у підвищенні ризику те, що цитрусові фрукти багаті псораленом і фурокумарином, речовинами, що роблять шкіру більш сприйнятливою до дії сонячного світла.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News