Цей овоч є на кухні у кожного українця. Хоча вона не володіє таким лікувальним впливом як часник, цибуля все одно дуже корисна для здоров’я.

Антиоксидант. Цибуля насичена рослинними хімічними речовинами, включаючи флавоноїди, які мають антиоксидантну та протизапальну дію. Вони захищають від хронічних захворювань на зразок діабету і навіть раку. У цибулі понад 25 різних флавоноїдів і сірковмісні речовини.

Серце. Флавоноїд кверцетин в цибулі має протизапальну дію і зміцнює здоров’я серця. Вживання цибулі знижує ризик серцево-судинних захворювань за рахунок зменшення тиску і холестерину.

Кості. Включення цибулі в раціон пов’язано з поліпшенням мінеральної щільності кісток. Цибуля багата антиоксидантами, що зменшують окислювальний стрес, а це скорочує втрату кісткової маси. Дане припущення було підтверджено в ході дослідження за участю жінок перед і постклімактеричного віку.

Читайте також:  Деякі харчові звички після 30 років сприяють атеросклерозу та хворобам серця

Кишечник. У цибулі міститься клітковина, яка перетравлюється дуже повільно або взагалі не перетравлюється. Вона підтримує здоров’я кишечника. Неперетравлювані пребіотичні волокна використовуються в якості палива для проживають в нашому кишечнику “хороших” бактерій, які виробляють побічні продукти під назвою коротколанцюгові жирні кислоти. А вони важливі для підтримки здоров’я і цілісності кишечника і імунітету.

Бактерія. Цибулею в народі лікують кашель, застуду і нежить. Він володіє цінними бактерицидними властивостями проти кишкової і синьогнійної палички, а також стафілокока. Чим довше зберігається цибуля, тим вона більш корисна. Особливу цінність представляє кверцетин, оскільки він пригнічує ріст метицилін-резистентного на золотистого стафілокока і Helicobacter pylori.

Читайте також:  У яких людей кава викликає неприємні відчуття: пояснює лікар