З головним болем хоча б раз у житті стикалась кожна людина. Але, хоча ця проблема зі здоров’ям і є найпоширенішою, багато фактів про неї можуть здатися багатьом абсолютно несподіваними.

Ми зібрали висновки лікарів про головний біль, які вражають і дивують.

У головного болю багато різновидів. Голова може розболітися від застуди, грипу, синуситу та інших захворювань. Але основних видів – три: давлячий головний біль, мігрень і «гістаміновий» біль, який має гострий характер і виникає з одного боку голови і обличчя. З цих трьох видів головного болю найпоширенішим є давлячий біль.

У головного болю може не бути причин. Той самий «гістаміновий» біль може з’являтися, то не проявлятися протягом тривалого терміну. Чому він після довгої паузи знову нагадує про себе, невідомо – якихось видимих причин для цього немає.

Життя на природі провокує головні болі. Ряд наукових даних свідчать: жінки, які живуть у селах і передмістях, набагато частіше страждають від головного болю, ніж їх однолітки в містах.

Головний біль може викликати гроза. Американські дослідники виявили, що природні електромагнітні хвилі сприяють появі спор грибка і виробництва озону, які й провокують появи мігрені.

На головний біль можна діяти навіюванням. Експерименти, які проводилися продемонстрували: до 40% людей, які страждають від головного болю, повідомляють про покращення самопочуття після прийому таблетки, навіть якщо ця таблетка не містить лікарських компонентів і складається просто з глюкози.

Головний біль пов’язаний з іншими хворобами. За словами вчених, люди, які схильні до головних болів, часто мають підвищений ризик пережити інсульт і стати жертвами серцево-судинними захворювань. Особливо це стосується курців, а також жінок, що використовують оральні контрацептиви.

Джерело: МедікФорум