Деякі люди недооцінюють важливість вітаміну В12, а хтось і взагалі не знає про його властивості. Тим не менше майже 20% населення планети живуть з постійним дефіцитом цього вітаміну, а ще 40% перебувають у групі ризику. Розповідаємо, чому вітамін В12 так важливий для здоров’я, та про ознаки його нестачі.

Головна функція вітаміну В12 — він допомагає в будові ДНК, при цьому служить свого роду енергетичним центром. Вітамін зберігає здоров’я нервової системи і кров’яних клітин, доставляє кисень в м’язи і органи, регулює обмін речовин.

Нестача вітаміну В12 може зменшити кількість енергії, погіршити настрій, привести до депресії і порушити обмін речовин. Найчастіше дефіцит вітаміну зустрічається у веганів, вегетаріанців — продукти, багаті В12, як раз тваринного походження — і у людей з проблемами кишечника (хронічне запалення кишечника або синдром подразненої товстої кишки). У групу підвищеного ризику потрапляють люди, які страждають на целіакію (непереносимість глютену) і печією: ліки блокують вироблення шлункового соку і порушують синтез В12 з їжі.

Читайте також:  Вчені розкрили відразу сім причин хропіння

Ось ознаки, які сигналізують, що у людини спостерігається нестача вітаміну В12.

Ви забуваєте різну інформацію

Дефіцит вітаміну В12 погіршує стан нейронних зв’язків і процес доставки кисню в мозок. З часом людина почне відчувати, що її свідомість злегка затуманена, і зауважує, що стала частіше забувати про звичайні речі: наприклад закрив вона двері в квартирі або в якій кишеню поклала телефон. Такі симптоми можуть досить швидко прогресувати і стати незворотними: у деяких людей це призводить до недоумства і хвороби Альцгеймера.

Ви перестаєте відчувати смак продуктів

Смак їжі

Стан нервових закінчень на язиці теж залежить від кількості вітаміну В12 в організмі. У цьому випадку дефіцит призведе до того, що смакові рецептори перестануть працювати як належить. Якщо нестача вітаміну досить серйозна, рецептори можуть навіть не розпізнати гостру їжу.

Читайте також:  Ці 6 помилок під час сніданку заважають вам схуднути
Ви відчуваєте слабкість у ногах

Відсутність необхідної кількості вітаміну В12 може призвести до того, що людина буде відчувати слабкість в ногах і легке поколювання в пальцях. Якщо проігнорувати регулярні прояви такого дискомфорту, вони можуть перейти в хронічну стадію.

У вас часто паморочиться голова

Головний біль

Дефіцит вітаміну В12 негативно позначається на роботі спинного мозку — це призводить до запаморочення і навіть непритомності. Якщо ви регулярно зустрічаєтеся з подібними симптомами, терміново зверніться до фахівця, щоб не погіршити стан.

Ви відчуваєте себе пригніченим

5 ознак, що у вас нестача вітаміну В12. Зображення номер 5Фото: shutterstock.com

Низький рівень вітаміну В12 негативно впливає на виробництво таких важливих для настрою гормонів, як серотонін і дофамін. Те ж саме відбувається з гормонами, що викликають депресію. Якщо ви часто помічаєте у себе безпричинно поганий настрій, зверніть увагу на свою дієту і порадьтеся з лікарем.

Читайте також:  Найкращі сніданки, які природним чином знижують високий тиск
Скільки потрібно споживати вітаміну В12

Необхідна норма вітаміну В12 становить 2,4 мікрограма на добу. Якщо ви не відмовляєтеся від м’яса, то щоб накопичити достатню кількість вітаміну в організмі, необхідно лише переглянути свої харчові звички. Ось багаті вітаміном В12 продукти:

1 яйце — 0,45 мкг;
1 порція (28 грамів) моцарели — 0,65 мкг;
½ Порції (85 грамів) яловичої вирізки — 3,48 мкг;
1 склянка знежиреного молока — 1,23 мкг;
½ Порції (85 грамів) лосося — 2,38 мкг;
½ Порції (85 грамів) тунця — 9,25 мкг;
1 устриця — 5,75 мкг.

Якщо ви вегетаріанець або веган, необхідну кількість вітаміну можна отримати з вітамінних комплексів. Щоб підібрати підходящий, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Джерело: The challenger