Людство, можливо, ніколи не зможе повністю позбутися від раку. Таку думку висловили лауреати Нобелівської премії, які розробили найбільш сучасну на сьогоднішній день терапію.

Лауреати Нобелівської премії по фізіології і медицині цього року американець Джеймс Еллісон і японець Тасуку Хондзе заявили, що в майбутньому людство зможе досягти чималого прогресу в справі лікування раку, але ймовірність повної перемоги над цією підступною недугою дуже невелика. У жовтні стало відомо, що ці вчені отримають найпрестижнішу в світі наукову нагороду за їх розробки в області імунотерапії – активації натуральних природних захисних сил організму при боротьбі з пухлинами. На сьогоднішній день імунотерапія є найперспективнішим напрямком в онкології. Вчені переконані, що через кілька десятків років пухлини, які нині вважаються невиліковними будуть піддаватися зусиллям лікарів, але від раку людство не позбудеться.

В першу чергу, мова йде про ті пухлини, яким неможливо запобігти за допомогою правильного способу життя. Якщо відмова від сигарет, поліпшення харчування і зростання фізичних навантажень, а також повальна вакцинація від папіломавірусу людини можуть значно зменшити число пухлин легенів, шийки матки, кишечника, шлунка і порожнини рота, то багато інших видів раку, що мають генетичну природу, переможені не будуть. Крім того, існують злоякісні новоутворення, причина появи яких взагалі досі невідома науці.

Але хороша новина полягає в тому, що навіть якщо через якийсь час ми не зможемо лікувати пухлини, у науки з’явиться здатність переводити їх в хронічну фазу, роблячи щось на зразок діабету. А значить, пацієнти зможуть жити роки і десятиліття з раком всередині організму, який не зникає, але й не росте, тобто, не загрожує їхньому життю. Правда, для цього їм довічно доведеться приймати ліки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИНИКАЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ РАК?

Джерело: МедікФорум